Powstanie serial biograficzny o życiu Huntera S. Thompsona

26 października 2017


Szalone życie Huntera S. Thompsona może wkrótce trafić na ekrany telewizorów! Studio MGM Television ogłosiło, że opracowuje projekt autoryzowanego serialu biograficznego o legendarnym twórcy gonzo.

Za napisanie scenariusza i opiekę nad telewizyjną produkcją w roli showrunnerów odpowiedzialni będą Davey Holmes (nowa ekranizacja „Dorwać Małego”) i Bob Nelson (scenarzysta filmu „Nebraska”). Serial nosi roboczy tytuł „Fear & Loathing” (z ang. „Lęk i odraza”) nawiązujący do kultowej powieści Thompsona „Lęk i odraza w Las Vegas”, która doczekała się ekranizacji w reżyserii Terry’ego Gilliama.

Biografia Huntera S. Thompsona to wdzięczny temat dla filmowców. Amerykański pisarz i dziennikarz prowadził wyjątkowo intensywny tryb życia. Pracował jako strażnik i dozorca gorących źródeł w Big Sur, spędził rok z Aniołami Piekieł, kandydował na szeryfa, urządzał z przyjaciółmi narkotykowe eskapady. Słynął z ciętego języka, szalonych wybryków i zamiłowania do broni (raz nawet postrzelił niechcący swoją asystentkę).

W Polsce do tej pory ukazały się trzy książki Thompsona: powieści „Lęk i odraza w Las Vegas” oraz „Dziennik rumowy”, a także reportaż gonzo „Hell’s Angels. Anioły piekieł”.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: film, newsy