Pierwszy zwiastun komedii, w której występują Michel Houellebecq i Gérard Depardieu

21 czerwca 2019


Kilka miesięcy po sukcesie, jaki odniósł ze swoją ostatnią powieścią zatytułowaną „Serotonina”, Michel Houellebecq powraca na wielki ekran. Do sieci trafił właśnie pierwszy zwiastun filmu, w którym pisarz występuje wspólnie z Gérardem Depardieu.

Film początkowo miał nosić tytuł „C’est extra” (z fr. „Jest ekstra”), ale reżyser Guillaume Nicloux ostatecznie zdecydował się na „Thalasso” (z fr. „Talasoterapia”). Z informacji prasowych udostępnionych przez producentów wynika, że obraz będzie swoistą kontynuacją „Porwania Michela Houellebecqa”. Pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w tamtym filmie Michel wybiera się do Centrum Talasoterapii w Cabourgu, gdzie spotyka Gérarda Depardieu. Razem próbują przetrwać reżim zdrowotny, który próbuje narzucić im ta instytucja. Podczas gdy Michel pozostaje w kontakcie ze swoimi dawnymi porywaczami, nieprzewidziane zdarzenia zakłócają realizowany program.

„’Thalasso’ zrodziło się z pragnienia znalezienia tego samego źródła inspiracji, tego samego sposobu kręcenia, tej samej swobody i spontaniczności, które towarzyszyły powstaniu 'Porwania Michela Houellebecqa’ i 'Końca'” – mówi reżyser Guillaume Nicloux. „Thalasso” zagości na ekranach kin we Francji 21 sierpnia. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana, ale liczymy na to, że Gutek Film, dystrybutor „Porwania Michela Houellebecqa”, i tym razem zadba o polskich widzów.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszą zapowiedź filmową „Thalasso”:

Plakat promujący film „Thalasso”:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy