Pierwsze zdjęcia z planu filmu, w którym występują Michel Houellebecq i Gérard Depardieu

4 lutego 2019


Agencja Intertalent, która reprezentuje Michela Houellebecqa, udostępniła w sieci zdjęcia z planu najnowszego komediodramatu „C?est extra” (z fr. „Jest ekstra”), w którym pisarz występuje wspólnie z Gérardem Depardieu.

O fabule filmu w reżyserii Guillaume?a Nicloux („Porwanie Michela Houellebecqa”) wiadomo jedynie tyle, że opowiadać będzie o dwóch mężczyznach, którzy trafiają do Centrum Talasoterapii w Cabourgu. Wspólnie próbują przetrwać reżim zdrowotny, który obowiązuje na miejscu. Bohater grany przez Depardieu jest najwyraźniej dobrze przygotowany na pobyt, ponieważ przybywa na miejsce z walizką pełną kiełbas.

Zdjęcia, które udostępniono w sieci, kręcono w hotelu Les Bains de Cabourg, gdzie prowadzi się modne w ostatnim czasie zabiegi talasoterapii polegające na wykorzystaniu wody, mułu, błota i innych substancji pochodzących z morza do walki ze stresem i przemęczeniem czy detoksykacji organizmu.

Towarzyszący ubranym w szlafroki aktorom mężczyzna z brodą to François Samuelson, wieloletni agent Michela Houellebecqa, który opiekuje się również innymi tuzami literatury (m.in. Frédérikiem Beigbederem i Virginie Despentes) oraz kina (m.in. Michaelem Haneke i Romanem Polańskim). Na planie obecna była również Lysis, świeżo poślubiona małżonka Michela.

Zdjęcia kręcono w grudniu 2018 roku. Zgodnie z planem film powinien trafić do dystrybucji jeszcze w 2019 roku. Gdy prace postprodukcyjne przy „C?est extra” dobiegną końca, Guillaume Nicloux zamierza zająć się kręceniem miniserialu na podstawie „Uległości” Houellebecqa.

Najnowszą powieścią Michela Houellebecqa jest „Serotonina”, której polski przekład ukaże się w maju nakładem wydawnictwa W.A.B.

[am]
fot. Agence Intertalent

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy