Pierwsza od czterech lat powieść Chucka Palahniuka zapowiedziana na 2018 rok

6 października 2017


Ostatnie lata Chuck Palahniuk spędził na tworzeniu komiksów i kolorowanek z opowiadaniami. Teraz wreszcie autor zapowiada nową powieść, pierwszą od czasu wydanej w 2014 roku „Pełni piękna”.

Niewiele na razie wiemy na temat fabuły powieści. Książka ma nosić tytuł „Adjustment Day”, co można przetłumaczyć jako „Dzień przystosowania” albo „Dzień dostrojenia”. Zgodnie z zapowiedziami ma to być „genialna, zabawna i skandaliczna historia, która idealnie pasuje do naszych czasów”, i „każdy zostanie obrażony”.

Jak mówi sam autor, „’Adjustment Day’ będzie tym dla 'Podziemnego kręgu’, czym 'Atlas zbuntowany’ jest dla 'Źródła’ ? większym zestawem śmiałych postaci i uderzających w normy idei”.

Światowa premiera powieści zapowiedziana jest na maj 2018 roku. Za sprawą książki „Adjustment Day” Palahniuk powraca do swego pierwszego wydawcy, W. W. Norton & Company, który opublikował „Podziemny krąg”. Autor pracuje też nad kolejną komiksową kontynuacją losów Tylera Durdena, ale nie wiadomo, kiedy publikacja ta ujrzy światło dzienne.

[am]

Tematy: ,

Kategoria: newsy