Netflix pracuje nad aktorskim serialem na podstawie komiksu „The Umbrella Academy” lidera My Chemical Romance

5 października 2017


Internetowy serwis telewizyjny Netflix pracuje nad 10-odcinkowym serialem na podstawie komiksu „The Umbrella Academy” autorstwa Gerarda Waya, lidera nieistniejącej już kapeli My Chemical Romance, oraz rysownika Gabriela Bá. Premiera produkcji już w 2018 roku.

„The Umbrella Academy” to historia o osamotnionych członkach pewnej dysfunkcyjnej rodziny superbohaterów, którą tworzą Monocle, Spaceboy, Kraken, Rumor, Séance, Number Five, Horror i White Violin. Razem próbują oni rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci ich ojca, jednocześnie borykając się z trudnościami wynikającymi z różnic charakterów oraz odmiennych zdolności. Autorami nagrodzonej Eisnerem serii komiksów są scenarzysta Gerard Way (frontman zespołu My Chemical Romance) oraz ilustrator Gabriela Bá. Ze względu na nietradycyjne i oryginalne podejście do gatunku „The Umbrella Academy” zdobyła uznanie zarówno wśród fanów, jak i krytyków.

„Bardzo się cieszę, że serial 'The Umbrella Academy’ będzie dostępny właśnie w serwisie Netflix. Nigdzie indziej wizja, którą razem z Gabrielem Bá starałem się przenieść na papier podczas pracy nad komiksem, nie mogłaby się urzeczywistnić w pełniejszy sposób. Nie mogę się doczekać aż stworzony przez nas świat znajdzie odzwierciedlenie na ekranie” ? mówi Gerard Way.

„’The Umbrella Academy’ to nadzwyczajna, zapadająca w pamięć i prawdziwie artystyczna opowieść. Nie ma w niej bowiem superbohaterów w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. W naszym serialu uwypuklimy ten wyjątkowy rys powieści graficznych, które są ponure, a przy tym humorystyczne, opowiadające o rzeczach nie z tego świata, a jednak ugruntowane w rzeczywistości. Z niecierpliwością czekamy na przeniesienie całego tego uniwersum na ekran i przedstawienie zaludniających go niezwykłych postaci użytkownikom serwisu Netflix na całym świecie” ? dodaje Cindy Holland, wiceprezes ds. treści oryginalnych w firmie Netflix.

Za produkcję „The Umbrella Academy” odpowiada wytwórnia Universal Cable Productions. Producentem wykonawczym i showrunnerem został wybrany Steve Blackman („Fargo”, „Altered Carbon”), a dodatkowymi producentami wykonawczymi ? Bluegrass Television i Mike Richardson oraz Keith Goldberg z wytwórni Dark Horse Entertainment. Z kolei współproducentem wykonawczym będzie sam Gerard Way. Oparty na podstawie cyklu komiksów scenariusz odcinka pilotażowego napisał Jeremy Slater („Egzorcysta”).

[am]
źródło: Netflix

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film