Państwowy Instytut Wydawniczy uruchamia kluby czytelnicze w kilku miastach

20 września 2021

Państwowy Instytut Wydawniczy obchodzi w tym roku jubileusz 75-lecia istnienia. Z tej okazji w księgarniach partnerskich w całej Polsce zaplanowano uruchomienie klubów czytelniczych. Do wspólnej rozmowy o literaturze dołączyć będzie można w Bydgoszczy, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Lublinie i Gdańsku.

Od września 2021 roku w księgarniach raz w miesiącu będą odbywały się spotkania wokół tytułów z oferty Państwowego Instytutu Wydawniczego. Wybór lektur i moderatorów klubów czytelniczych wydawca pozostawił księgarzom. Uczestniczki i uczestnicy otrzymają cyfrowe wersje omawianych tekstów.

„Jako jedno z najstarszych wydawnictw w kraju chcemy nie tylko prezentować czytelnikom wartościowe tytuły, ale angażujemy się też w promocję czytelnictwa. Uważamy, że rozmowa o tym, co się przeczytało, jest ważnym elementem kształtowania nawyków czytelniczych. Mamy nadzieję, że nasze kluby książkowe staną się miejscami żywych dyskusji i zainspirują literacko bywalców księgarń” – mówi Agnieszka Wróblewska, redaktor naczelna wydawnictwa.

Na liście lektur znajdą się m.in. tytuły z serii Proza światowa, popularnej „czarnej serii”, prezentującej literaturę azjatycką czy współczesne tomiki poetyckie. Gospodarzami klubów będą: księgarnie Lokator i Pod Globusem z Krakowa, Tarabuk z Warszawy, Do dzieła z Łodzi, Dosłowna z Lublina, Sztuka Wyboru z Gdańska, To nie bajka z Bydgoszczy i Bookowski z Poznania.

Lista księgarń wraz z kontaktami do koordynatorów i szczegóły dotyczące spotkań będą udostępnione na stronie Państwowego Instytutu Wydawniczego.

[am]

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy