Ken Follett, Harlan Coben, Graham Masterton, Diane Setterfield i inni znani pisarze zachęcają Polaków do pozostania w domu i czytania książek

1 maja 2020


Ken Follett, Harlan Coben, Graham Masterton, Diane Setterfield i wielu innych autorów międzynarodowych bestsellerów postanowiło zachęcić Polaków do zostania w domu w czasie pandemii i? czytania książek. To wynik akcji „Autorzy mówią” zorganizowanej wspólnie przez Wydawnictwo Albatros i księgarnię internetową Literia.

Popularni pisarze zostali poproszeni o nagranie filmów z przekazem dla polskich czytelników. Odzew był imponujący. Osobiście nagrane wiadomości dla Polaków spłynęły od największych sław literackich z całego świata. Do wspólnego wysiłku na rzecz powstrzymania rozwoju epidemii zachęcają twórca „Filarów Ziemi” Ken Follett, mistrz kryminałów Harlan Coben, autorka niezwykłej powieści „Była sobie rzeka” Diane Setterfield, specjalistka od powieści historycznych dla kobiet Lucinda Riley czy bardzo lubiani w naszym kraju B.A. Paris i Graham Masterton. Dwoje pisarzy ? Alex Marwood i Antti Tuomainen ? postarało się nawet główne przesłanie przekazać po polsku.

Literaci nie tylko apelują o stosowanie się do zaleceń lekarzy, ale dzielą się również swoimi sposobami na spędzanie czasu w domu. Jedni odkrywają w trakcie izolacji tajniki kuchni wegetariańskiej czy jogi, drudzy pracują nad nową książką, jeszcze inni lubią przebywać w ogrodzie. Wszyscy oczywiście czytają i polecają czytać książki Polakom.

„Nagrania, które otrzymaliśmy, są niesamowicie autentyczne. Pomimo całej sławy, pieniędzy i zdawałoby się życia po przeciwnej stronie lustra, autorzy bestsellerów, mają dziś podobne problemy, jak my wszyscy. Opiekują się rodzicami, pomagają sąsiadom i czekają w swoich domach na koniec epidemii. Bo tak jest zdrowo i bezpiecznie dla innych. Naszych czytelników również zachęcam do tego z całego serca” ? mówi Aleksandra Saługa, prezes Wydawnictwa Albatros.

„Autorzy mówią” to część większej kampanii Onetu #zostajewdomu. Może się do niej przyłączyć każdy. Wystarczy opublikować na Instagramie lub Facebooku swoje zdjęcie z ulubioną książką i kartką z hashtagami #zostajewdomu #czytamksiążki. Powieści autorów biorących udział w akcji można do 22 maja kupić z 40-procentowym rabatem w księgarni internetowej Literia. Dodatkowo, do każdego zakupu czytelnicy otrzymają w prezencie jeden z siedmiu wybranych tytułów z oferty Wydawnictwa Albatros.

Poniżej możecie zobaczyć filmy nagrane dla Polskich odbiorców przez znanych na całym świecie autorów.

Ken Follett:

Harlan Coben:

Diane Setterfield:

Alex Marwood:

Antti Tuomainen:

Graham Masterton:

B.A. Paris:

Lucinda Riley:

[am]

Tematy: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy