Katarzyna Niemczyk rysowniczką nowego komiksu w uniwersum „Conana”!

10 grudnia 2018


Niedawno informowaliśmy o tym, że Conan powraca do Marvela za sprawą serii „Conan The Barbarian” (z ang. „Conan Barbarzyńca”). To jednak nie koniec, a dopiero początek zapowiedzi. Jednym z nowych projektów inspirowanych światem stworzonym przez Roberta E. Howarda będzie bowiem komiks poświęcony Belit, do którego rysunki stworzy nasza rodaczka, Katarzyna Niemczyk.

Belit to zabójcza piękność, królowa piratów i ukochana Conana, która na kartach literatury pojawiła się w 1934 roku w opowiadaniu „Królowa Czarnego Wybrzeża” Roberta E. Howarda. Teraz będziemy mogli dowiedzieć się, w jaki sposób charakterna wojowniczka doszła do morskiej potęgi. W komiksowej miniserii „Age of Conan: Belit”, napisanej przez Tini Howard i narysowanej przez Katarzynę Niemczyk, Belit zostanie ukazana jako nastolatka, która dopiero stawia pierwsze kroki na statku swego ojca, admirała Atrahasisa. Bohaterka przejdzie śmiertelnie niebezpieczną drogę, która zmieni życie zarówno jej, jak i wszystkich innych, którzy wyprawiają się w podróż po morzach ery hyboryjskiej.

Dla Katarzyny Niemczyk będzie to już kolejna współpraca z wydawnictwem Marvel. Wcześniej Polska rysowniczka tworzyła ilustracje do serii „Mockingbird”, a jakiś czas potem do „Invincible Iron Man”. W sieci udostępniono już okładkę pierwszego zeszytu z pięcioczęściowej miniserii „Age of Conan: Belit”. Jej autorką jest Sana Takeda („Monstressa”). Premiera komiksu została zapowiedziana na 13 marca 2019 roku.

Przy okazji warto nadmienić, że słynny Cymeryjczyk połączy niebawem siły z… Avengers, czyli drużyną najpopularniejszych herosów Marvela, po to, by przeciwstawić się Królowej Nocy. Na zaprojektowanej przez Yasmine Putri okładce 6. zeszytu serii „Avengers: No Road Home” widzimy Conana, który ramię w ramię ze Scarlett Witch walczy z bestiami z epoki hyboryjskiej. Ten komiks ukaże się w Stanach 20 marca 2019 roku.

Tymczasem w Polsce komiksowa seria „Conan” publikowana w latach 2003-2018 przez Dark Horse Comics ukazuje się nakładem wydawnictwa Egmont. 5 grudnia do sprzedaży trafił drugi tom, „Miasto Złodziei”.

[mw,am]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: newsy