Marvel zapowiada nową serię komiksową o Conanie Barbarzyńcy! Scenarzystą Jason Aaron, twórca „Skalpu” i „Bękartów z południa”

1 września 2018


Conan Barbarzyńca, bodaj jeden z największych bohaterów literatury fantasy, wkrótce ożyje na nowo. Stanie się tak za sprawą scenarzysty Jasona Aarona i rysownika Mahmuda Asrara, którzy z pomocą autora okładek Esada Ribica i kolorysty Matta Wilsona stworzą nową komiksową serię opowieści o Cymeryjczyku dla wydawnictwa Marvel.

Conan, którego twórcą był Robert E. Howard, w świecie literatury pojawił się w latach 30. ubiegłego wieku na łamach magazynu „Weird Tales”. Do komiksów trafił już w latach 50. w Meksyku. Na stosunkowo wierną adaptację trzeba było jednak poczekać do 1970 roku, gdy wydawnictwo Marvel zaczęło publikować czarno-białą serię pisaną przez Roya Thomasa z rysunkami Barry’ego Windsona-Smitha, a następnie Johna Buscemy i Erniego Chana. W latach 70. Conan stał się jedną z najpopularniejszych postaci komiksowych i regularnie pojawiały się kolejne tytuły z jego udziałem. W 2003 roku Dom Pomysłów stracił jednak prawa do ikonicznego herosa na rzecz oficyny Dark Horse, która zaczęła wypuszczać kolorową wersję przygód Cymeryjczyka autorstwa Kurta Busieka i Cary’ego Norda, później przejętą przez innych twórców. Po 15 latach Conan powrócił do Marvela. I to właśnie z tego powodu włodarze amerykańskiego giganta chcą opublikować nie tylko wznowienia, ale też przedstawić zupełnie nowe serie.

Pierwszą z nich będzie zapowiedziany właśnie „Conan Barbarzyńca”, do którego scenariusz napisze Jason Aaron, twórca doskonale znany polskim czytelnikom, a to za sprawą między innymi takich tytułów, jak „Skalp” i „Bękarty z południa” czy mainstreamowych serii „Gwiezdne wojny”, „Wolverine” i „Thor Gromowładny”. „Muszę przyznać, że przygotowywałem się do tego zadania od momentu, gdy jako 13 latek po raz pierwszy zetknąłem się z prozą Roberta E. Howarda w miejscowej księgarni w mieście Jasper, w stanie Alabama, gdzie się wychowałem” ? napisał Aaron w oficjalnym oświadczeniu. „Pochłonąłem każdą książkę Howarda, którą udało mi się dorwać i od tego też czasu zacząłem snuć w swojej głowie opowieści o Conanie. Teraz mogę opowiedzieć je naprawdę, mając u swojego boku niesamowitego Mahmuda Asrara. Ta możliwość znaczy dla mnie bardzo wiele”.

W bardzo entuzjastyczny sposób o projekcie wypowiada się również Asrar, główny rysownik serii. „Gdy dorastałem, Conan był jednym z pierwszych komiksowych bohaterów, którego poznałem. To on jest częściowo odpowiedzialny za to, że stałem się dożywotnim czytelnikiem opowieści obrazkowych. W rzeczywistości był to również pierwszy tytuł, w którym zwróciłem uwagę na nazwiska twórców, uzmysłowiłem sobie wtedy, że mogę się poświęcić w pełni tworzeniu komiksów” ? powiedział Asrar. „A teraz, po latach, mam okazję samodzielnie narysować Conana, a na dodatek zrobić to z niezwykłym Jasonem Aaronem. Nie mogę być szczęśliwszy”. Rysownik powiedział również, że mocno wierzy w to, że powstający komiks będzie równie inspirujący dla przyszłych pokoleń fanów, jak dla niego były klasyczne tytuły z Conanem.

Wiemy już, że nowa seria Marvela zacznie ukazywać się w styczniu 2019 roku. Scenariusz to dzieło Jasona Aarona, warstwę graficzną opracuje Mahmud Asrar, natomiast okładki tworzyć będzie Esad Ribic („Thor Gromowładny”, „Loki”). Jedną z prac tego ostatniego artysty możecie zobaczyć poniżej:

Polscy fani opowieści o Cymeryjczyku mają ostatnio powody do zadowolenia. W kolekcji prasowej ukazuje się bowiem czarno-biały „Conan Barbarzyńca” Roya Thomasa, Barry’ego Windsona-Smitha, Johna Buscemy i innych artystów. Pod koniec sierpnia Egmont wprowadził do sprzedaży pierwszy zbiorczy tom kolorowego „Conana” do scenariusza Kurta Busieka, publikowany oryginalnie przez Dark Horse Comics. Jest, co czytać!

[mw]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy