Konkurs świąteczny #5: wygraj „Głód” Almy Katsu [ZAKOŃCZONY]

9 grudnia 2018


Piąty konkurs świąteczny i kolejna arcyciekawa pozycja do wygrania. Tym razem proponujemy wam opublikowaną przez wydawnictwo Albatros książkę „Głód” Almy Katsu.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze powieści opisującej w konwencji grozy autentyczną i tragiczną w skutkach historię wyprawy amerykańskich pionierów, którzy w latach 40. XIX wieku wyruszyli, żeby dotrzeć do Kalifornii, lecz utknęli zimą w górach i posunęli się do kanibalizmu. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Jak nazywała się krótsza trasa przez góry Wasatch i Wielką Pustynię Słoną, którą podróżowali do Kalifornii członkowie Wyprawy Dunnera? Podaj też imię i nazwisko pomysłodawcy trasy.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Chodzi o tzw. „skrót Hastingsa”. Pomysłodawcą trasy był Lansford W. Hastings.

Egzemplarze książki „Głód” otrzymują:

Ewelina Gałgan,
Michał Pauliński,
Dawid Jagieła.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu kilku dni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Konkurs świąteczny #5 ? Głód Almy Katsu”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 15 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Zostali przeklęci. Tylko tak można wytłumaczyć serię nieszczęść, które spadły na Wyprawę Donnera ? grupę pionierów podążających w 1846 roku niepewnym szlakiem na zachód. Szczupłe racje żywnościowe, zagorzałe kłótnie i tajemnicza śmierć małego chłopca doprowadzają odizolowanych od cywilizacji podróżnych na skraj szaleństwa. Choć do przodu wciąż gnają ich marzenia o dostatnim życiu w Kalifornii, wewnątrz grupy zaczynają narastać konflikty, wychodzą na jaw skrywane dotąd tajemnice, dochodzi do brutalnego morderstwa, znikają kolejne osoby?

Nad zdrowym rozsądkiem zaczyna górować obłęd i może to za jego sprawą ludzie w karawanie mają wrażenie, że coś ich prześladuje? Niezależnie od tego, czy przyczyną niepowodzeń jest klątwa, nierozważny wybór trasy, czy najzwyklejszy pech, dziewięćdziesiąt osób ? mężczyźni, kobiety i dzieci ? zmierza ku nieuchronnej tragedii.

Fascynująca powieść, która nawiązuje do jednego z najbardziej przerażających wydarzeń w historii Ameryki.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe