Nowa powieść Davida Nichollsa zapowiedziana na lipiec 2019 roku

10 grudnia 2018


Popularny brytyjski pisarz David Nicholls, autor m.in. bestsellerów „Jeden dzień” i „My”, wraca po pięciu latach z nową książką. Tragikomedia „Sweet Sorrow” (z ang. „Słodki smutek”) ukaże się 11 lipca 2019 roku.

Zgodnie z zapowiedziami brytyjskiego wydawcy „Sweet Sorrow” to wzruszająca i zabawna opowieść o pokonywaniu kamienistej ścieżki do dorosłości, sile przyjaźni i ekscytacji pierwszą miłością. Głównym bohaterem książki jest 16-letni Charlie Lewis. To typ chłopaka, którego nie pamięta się ze szkolnej fotografii. Właśnie zaczynają się wakacje, a egzaminy szkolne nie poszły mu dobrze. W domu opiekuje się swoim ojcem, o przyszłości stara się nie myśleć, a jeśli już, to z pewnym lękiem. I wtedy w jego życiu pojawia się Fran Fisher. Chociaż wydaje się to nie do pomyślenia, Charlie zaczyna mieć nadzieję. Ale jeśli chce być z Fran, musi zaakceptować fakt, że straci szacunek u przyjaciół i będzie się od niego oczekiwać, aby stał się inną osobą. Musi dołączyć do Grupy. A jeśli Grupa brzmi jak jakiś kult, prawda jest jeszcze bardziej przerażająca: ceną za nadzieję, jak się wydaje, jest Szekspir.

„Chciałem napisać w szczery sposób o młodzieży, o radościach i niepokojach, dreszczyku emocji związanym z pierwszą miłością, sile przyjaźni, zmartwieniach i niedoli. 'Sweet Sorrow’ to tragikomedia o bardzo szczególnym czasie, punkcie zwrotnym w życiu niewyróżniającego się młodego człowieka, który nagle ma szansę odmienić swój los. Mam nadzieję, że czytelnik w trakcie przewracania stron pomyśli: 'tak, pamiętam dokładnie, jak to było'” ? skomentował Nicholls.

„Sweet Sorrow” będzie pierwszą książką pisarza od wydanej w 2014 roku powieści „My”. W ostatnich latach Nicholls skoncentrował się na pracy w branży filmowej: napisał scenariusz ekranizacji „Z dala od zgiełku” Thomasa Hardy’ego oraz miniserialu „Patrick Melrose” na podstawie cyklu książek Edwarda St Aubyna. Powieści Nichollsa wydane zostały w ponad 40 krajach na świecie i sprzedały się w nakładzie przekraczającym 8 milionów egzemplarzy.

[am]
źródło: Bookseller

Tematy: ,

Kategoria: newsy