Jakub Żulczyk napisał kontynuację „Ślepnąc od świateł”! Premiera „Dawno temu w Warszawie” zapowiedziana na październik

4 września 2023

Jakub Żulczyk przygotował dla swoich czytelników na jesień niemałą niespodziankę. Okazuje się, że w ostatnim czasie autor pracował nad kontynuacją swojego największego bestselleru – powieści „Ślepnąc od świateł”. Dalsze losy bohaterów opisane w książce „Dawno temu w Warszawie” poznamy już w październiku.

Jak wyjaśnił sam Żulczyk, nowa powieść powstawała przez ostatnie dwa lata. „Nic wam nie mówiłem, bo lubię robić niespodzianki. Jest bardzo długa, bardzo mroczna, epicka i jestem z niej bardzo zadowolony. A nawet trochę dumny. Wierzę, że jest to kontynuacja 'Ślepnąc’,
na jaką czekaliście”
– napisał na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Nowa książka nosi tytuł „Dawno temu w Warszawie” i ma mieć 800 stron. Według zapewnień autora jest to bezpośrednia kontynuacja „Ślepnąc od świateł”. Historia ma się rozgrywać parę lat po wydarzeniach z tamtej książki. Znani czytelnikom bohaterowie „schodzą pod powierzchnię miasta”, by zanurzyć się w „płynącym pod nim złu”.

„2014. Jacek Nitecki stoi samotny przed halą odlotów Okęcia. Zaczyna padać deszcz. Dzwoni telefon. Jacek odbiera, myśląc, że jego droga do piekła właśnie się skończyła. Ale ona dopiero się zaczyna. 2020. Warszawa wchodzi w kolejną falę pandemii. Lockdown zamyka ludzi w ich domach, w ich głowach, w kleszczach lęku. W środku tego szaleństwa Marta Pazińska próbuje walczyć o życie i godność tych, którzy są samotni i bezbronni. Nie rozumie jednak, że cała Warszawa stała się bezbronna jak dziecko. A ci, którzy przez lata czaili się w ciemności, teraz ruszyli po władzę. Idą po nią po trupach dzieciaków, policjantów, polityków. Kości chrzęszczą pod ich stopami” – czytamy w oficjalnym opisie powieści.

„Dawno temu w Warszawie” ukaże się 16 października nakładem Wydawnictwa Świat Książki, które opublikowało też „Ślepnąc od świateł”. Powieść można już zamawiać. Jak informuje autor, tylko w przedsprzedaży jest ona dostępna w twardej oprawie. Zamówienia można składać w dwóch księgarniach internetowych należących do spółki Dressler Dublin – Świat Książki i Książki.pl.

„Ślepnąc od świateł” to najbardziej znana powieść w dorobku Jakuba Żulczyka, która sprzedała się w Polsce w nakładzie przekraczającym 350 tysięcy egzemplarzy. Na podstawie książki powstał popularny serial HBO o tym samym tytule, w którym zagrali Kamil Nożyński, Robert Więckiewicz, Marta Malikowska, Cezary Pazura, Marzena Pokrzywińska, Janusz Chabior, Eryk Lubos i niezapomniany Jan Frycz jako „Dario”. Czy „Dawno temu w Warszawie” powtórzy sukces pierwszej części? Przekonamy się już niebawem.

[am]
fot. Świat Książki

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy