Gillian Flynn chce wreszcie skupić się na ukończeniu nowej powieści. Książka ma mieć ponoć najlepszy początek, jaki kiedykolwiek napisano

1 lipca 2018


Po kilku intensywnych latach pracy w Hollywood Gillian Flynn chce wreszcie skupić się na ukończeniu powieści, którą tworzy od jakiegoś czasu. Książka zdaniem autorki będzie mieć najlepszy początek, jaki kiedykolwiek napisano.

Od momentu wydania w 2012 roku „Zaginionej dziewczyny” kariera Gillian Flynn ruszyła do przodu, przez co wzrosło również zainteresowanie jej poprzednimi książkami. Autorka skupiła się więc na promocji, ale też skusiły ją propozycje współpracy ze świata filmu. Flynn stworzyła scenariusz do ekranizacji swej najsłynniejszej książki, którą wyreżyserował David Fincher, potem wzięła udział w napisaniu trzech odcinków telewizyjnej adaptacji „Ostrych przedmiotów”, która będzie miała premierę 9 lipca. Pomogła również reżyserowi Steve’owi McQueenowi w pracach nad scenariuszem do filmu „Wdowy”. Ostatnio Amazon wyłożył pieniądze na realizację amerykańskiej wersji brytyjskiego serialu „Utopia”, przy którym pisarka zatrudniona jest jako twórczyni, producentka i showrunnerka. Gdy prace nad tą produkcją dobiegną końca, Flynn chce wreszcie skupić się na ukończeniu powieści, która powstaje od dobrych kilku lat. „Jestem gotowa wrócić do książek. Jestem gotowa skończyć tę powieść, nad którą pracuję” ? powiedziała w wywiadzie udzielonym „Vanity Fair”.

Pierwsze doniesienia o nowej książce pojawiły się już w 2015 roku. Flynn oświadczyła, że akcja powieści zostanie osadzona na Środkowym Zachodzie USA, a stylem ma przypominać „Pieśń kata” Normana Mailera. Od tego czasu długo nie wypowiadała się na temat projektu, więc trudno ocenić, czy powstająca książka wciąż oparta jest na tym pomyśle. Dopiero w tym roku zgodziła się ujawnić nieco więcej na interesujący czytelników temat. „Jestem w połowie pierwszej dobrej wersji mojej kolejnej powieści. To będzie bardzo ponure i mroczne, ale na pewno pojawią się też zabawne fragmenty. Brett, mój mąż, przeczytał pierwszą stronę, która jest zajebiście spektakularna. To najwspanialsza pierwsza strona, jaką kiedykolwiek napisano” ? powiedziała Flynn w wywiadzie udzielonym „Chicago Magazine”.

Harmonogram na najbliższe lata autorka „Zaginionej dziewczyny” ma wypełniony. Wiadomo, że w ramach „Projektu Szekspir” ma napisać do 2021 roku własną, uwspółcześnioną wersję „Hamleta”. Jeśli więc powieść, o której wspomina w wywiadach, nie jest dziełem inspirowanym Szekspirem (a wszystko na to wskazuje), będzie musiała wkrótce po ukończeniu książki zabrać się za kolejną.

[am]

Tematy: ,

Kategoria: newsy