„Ostre przedmioty” ? premiera miniserialu HBO na podstawie powieści Gillian Flynn z Amy Adams w roli głównej już 9 lipca

25 czerwca 2018


Nowy miniserial „Ostre przedmioty” („Sharp Objects”), nakręcony na podstawie powieści Gillian Flynn o tym samym tytule, będzie miał swoją premierę w HBO i HBO GO już 9 lipca. Kilka dni wcześniej, 4 lipca, Znak Literanova wznowi literacki pierwowzór w filmowej okładce.

„Ostre przedmioty” opowiadają historię dziennikarki Camille Preaker, która dowiaduje się, że w jej rodzinnym miasteczku doszło do morderstwa dwóch dziewczynek. Szef wysyła ją, aby opisała toczące się śledztwo. Camille niechętnie wraca do Wind Gap, dusznej mieściny, z której uciekła i której szczerze nienawidzi. To tam przed laty umarła jej siostra, to tam po raz pierwszy Camille zaczęła kaleczyć swoje ciało, tam też nadal mieszka jej despotyczna matka. Czy zniesie ciężki małomiasteczkowy klimat, pęczniejący od tajemnic i intryg? Czy będzie w stanie poradzić sobie z demonami przeszłości? Czy morderca uderzy jeszcze raz? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce Gillian Flynn oraz w ośmioodcinkowym miniserialu zrealizowanym na zlecenie stacji HBO.

W roli Camille występuje pięciokrotnie nominowana do Oscara Amy Adams. „Powrót do domu często oznacza powrót do dramatu, który sprawił, że się wyjechało. Czasami przyjmuje się role, jakie miało się w dzieciństwie, zdrowe lub niezdrowe, i naprawdę ciężko jest wyrwać się z tych wzorców, zwłaszcza jeśli są dysfunkcyjne. Łatwo jest dać się wciągnąć z powrotem” ? komentuje aktorka. Grana przez nią bohaterka doświadcza tego na własnej skórze, dlatego zdaje się identyfikować z młodymi ofiarami morderstw.

W produkcji, obok Amy Adams, występują także: Patricia Clarkson („Sześć stóp pod ziemią”), Chris Messina („Newsroom”, „Operacja Argo”), Elizabeth Perkins („Trawka”), Matt Craven („Życie za życie”, „Deja Vu”), Henry Czerny („Dynastia Tudorów”) oraz Eliza Scanlen, Taylor John Smith, Sophia Lillis i Madison Davenport.

„Ostre przedmioty” wyreżyserował Jean-Marc Vallée („Wielkie kłamstewka”, „Witaj w klubie”), który jest także współautorem serialu. W pracach nad scenariuszami odcinków brali udział zarówno Marti Noxon będący showrunnerem produkcji, a także autorka powieści Gillian Flynn. Producentami wykonawczymi są Jason Blum, Charles Layton i Jessica Rhoades, jak również Amy Adams, Gillian Flynn, Marti Noxon, Jean-Marc Vallée, Nathan Ross oraz Gregg Fienberg.

Premiera serialu „Ostre przedmioty” odbędzie się 9 lipca w HBO oraz HBO GO. Poniżej możecie zobaczyć polski zwiastun tej produkcji:

Okładka wznowienia powieści „Ostre przedmioty” Gillian Flynn:

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film