„Chleb” ? drugi teledysk Doroty Masłowskiej jako Mister D.

25 marca 2014

mister-d-chleb
Dorota Masłowska nie zwalnia tempa. W niecały miesiąc po opublikowaniu teledysku „Hajs” promującego film Krzysztofa Skoniecznego „Hardkor Disko” do sieci trafił nowy klip. W „Chlebie” obok samej pisarki wystąpili m.in.: tom modelka Anja Rubik, pisarz i dziennikarz Jakub Żulczyk, Kuba Wandachowicz z C.K.O.D. oraz krytyk teatralny i kulinarny Maciej Nowak.

Klip to blokowa opera z boskimi latami 80’s/90’s w tle. Anja Rubik wciela się tu w postać Princess Dresiary (alter ego Dresiary granej przez Dorotę Masłowską), która posypuje twarz okruszkami łez z bułki tartej, pląsa po polskich łąkach z Jego Starą (Maciej Nowak) i wyrusza w romantyczną podróż na jamniku z Super Dresiarzem.

Piosenka pochodzi z debiutanckiego albumu „Społeczeństwo jest niemiłe” sygnowanego nazwą Mister D., pod którą kryje się Dorota Masłowska – pisarka, a teraz także kompozytorka i piosenkarka. „Moim gatunkiem macierzystym pozostaje słowo, ale literatura jako branża bardzo mnie zmęczyła. Mogłam albo oddać się depresji, albo zająć czymś ciekawym. Zaczęłam więc pisać piosenki” – tak tłumaczy narodziny projektu autorka „Wojny polsko-ruskiej”.

Poniżej możecie zobaczyć teledysk Mister D. pt. „Chleb”:

Krótki materiał z planu kręcenia teledysku „Chleb”:

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy