Dorota Masłowska nagrała płytę jako Mister D

17 lutego 2014

Masłowska nagrała płytę
Stało się. Dorota Masłowska nagrała płytę. Muzyczne wcielenie pisarki nosi nazwę Mister D. Album pt. „Społeczeństwo jest niemiłe” ukaże się nakładem Galerii Raster. Premiera płyty zapowiedziana została na 22 lutego podczas wernisażu wystawy o tym samym tytule.

Zgodnie z zapowiedzią wydawcy debiutancki album Mister D to 11 utworów, łącznie nieco ponad 30 minut muzyki będącej autorską, domową mieszanka rapu, punka i muzyki tanecznej. W warstwie tekstowej „Społeczeństwo jest niemiłe” to psychodeliczny zlep opowieści z popularnej prasy, wyrażony statystycznie polskim językiem i właściwym mu sposobem rozumowania. „Uważam, że polskie społeczeństwo jest bardzo niemiłe. Ale nie mogę o tym napisać książki, bo nienawidzę literatury zaangażowanej. A tu nagle mogłam wyrazić wszystkie swoje ponure refleksje o tirówkach, alfonsach, hajsie i jeżdżeniu Audi. Czułam się wolna i szczęśliwa” ? mówi o swoim projekcie Masłowska.

Premierowy koncert Mister D odbędzie się w sobotę 22 lutego 2014 o godzinie 22.00 w Barze Studio w Warszawie. Zespół wystąpi w składzie Dorota Masłowska, Marcin Macuk, Kuba Wandachowicz, Magda Staroszczyk, Piotr Gwadera. Gościnnie pojawi się również Jakub Żulczyk. Dodatkową atrakcją wieczoru będzie premiera teledysku „Hajs” w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego.

Płyta Mister D jest częścią wystawy „Społeczeństwo jest niemiłe” prezentowanej w Galerii Raster w Warszawie, w której udział biorą także Cipedrapskuad, Honorata Martin oraz Maria Toboła.

Autorka „Wojny-polsko ruskiej pod flagą biało-czerowoną” i laureatka Nagrody Literackiej Nike za „Pawia królowej” już wcześniej próbowała sił w rozlicznych projektach muzycznych, żeby wymienić gościnne występy na płycie Cool Kids Of Death czy dwa nagrania projektu Pałac Wujka Leszka, które trafiły w 2005 roku na składankę dołączoną do magazynu „Lampa”.

Jeśli macie w sobie wystarczającą odwagę, aby posłuchać najnowszych wokalnych wyczynów Masłowskiej, pierwsze nagranie z płyty Mister D pt. „Chleb” dostępne jest tutaj.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy