Chiński noblista Mo Yan założył profil na portalu WeChat, bo chce nawiązać bliższą relację z młodymi czytelnikami

12 sierpnia 2021

Chiński laureat literackiej Nagrody Nobla, Mo Yan, postanowił otworzyć się na kontakt z młodymi czytelnikami. W tym celu założył oficjalny profil na portalu społecznościowym WeChat – nazywanym chińskim odpowiednikiem Facebooka (choć jego funkcjonalność jest znacznie bardziej rozbudowana).

„Mam wielką nadzieję, że za pośrednictwem tej platformy będę mógł zbudować bliską relację z wami, młodymi ludźmi. Jeśli macie jakieś pomysły, nie wahajcie się do mnie odzywać” – powiedział Mo Yan w powitalnym materiale filmowym wyjaśniającym powody decyzji o założeniu konta.

66-letni pisarz zapewnia, że nie ma obecnie planów przejścia na emeryturę i że pisanie pozostaje jego największą pasją. Podzielił się też z obserwatorami informacją, że właśnie obejrzał chiński serial telewizyjny „Epoka przebudzenia”, opowiadający historię powstania Komunistycznej Partii Chin (Mo Yan jest jej członkiem).

Pierwszy wpis na świeżo założonym profilu został opublikowany 2 sierpnia i wyjaśniał, dlaczego noblista używa pseudonimu Mo Yan.

Pisarz planuje informować obserwatorów o własnych przemyśleniach, opiniach i pomysłach, publikować fragmenty swoich utworów i zapowiedzi kolejnych publikacji. Aktualizacje mają się ukazywać w każdy poniedziałek o 10 rano w dwóch formach: pisemnej i audio.

Debiutancki wpis szybko przekroczył 100 tysięcy wyświetleń, a obserwatorzy zareagowali na niego bardzo ciepło.

Mo Yan został wyróżniony przez Akademię Szwedzką w 2012 roku, stając się tym samym pierwszym chińskim laureatem w historii Nagrody Nobla.

[kch]
fot. CGTN Documentary
źródło: CGTN

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy