James Patterson podejmuje współpracę z kolejną znaną osobistością. Tym razem pisze powieść z Dolly Parton

11 sierpnia 2021

Pisarz James Patterson połączył siły z piosenkarką country Dolly Parton, by napisać powieść o młodej kobiecie, która przyjeżdża do Nashville realizować swoje muzyczne marzenia. Światowa premiera książki zapowiedziana została na 7 marca 2022 roku.

Powieść będzie nosiła tytuł „Run, Rose, Run”. Główna bohaterka próbuje zrobić karierę w światowej stolicy country. Źródłem jej chwytających za serce piosenek jest brutalny sekret, który skrywa. Niestety przeszłość, od której uciekła, stara się kontrolować jej przyszłość – nawet jeśli oznacza to zniszczenie wszystkiego, na co zapracowała.

W książce znajdą się teksty piosenek głównej bohaterki, mające stanowić ważny element fabuły. Ich autorką jest Dolly Parton. Artystka skomponowała też do słów muzykę, która ukaże się w tym samym terminie na płycie również zatytułowanej „Run, Rose, Run”. Koprodukcją albumu wspólnie z Dolly Parton zajęli się Richard Dennison i Tom Rutledge.

Dolly Parton to ikona muzyki country, która sprzedała ponad 100 milionów albumów na całym świecie. Choć „Run, Rose, Run” będzie pierwszą powieścią z jej nazwiskiem na okładce, to trzeba podkreślić że artystka wcześniej wydała kilka książek wspomnieniowych. Parton jest też wielką propagatorką czytania wśród młodych Amerykanów. Jej fundacja Imagination Library (z ang. Biblioteka Wyobraźni) rozdała do tej pory dzieciom ponad 155 milionów egzemplarzy książek.

„Nie mogłabym być bardziej podekscytowana wydaniem mojej pierwszej powieści 'Run, Rose, Run’ ze wspaniałym Jamesem Pattersonem. Mam też nowy album, który ukaże się razem z książką. Wszystkie nowe piosenki zostały napisane w oparciu o postaci i sytuacje z powieści. Mam nadzieję, że książka i piosenki spodobają się wam tak bardzo, jak nam spodobało się stworzenie tego projektu” – powiedziała Dolly Parton.

James Patterson jest jednym z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy, który sprzedał do tej pory ponad 300 milionów egzemplarzy książek. System tworzenia przypomina u niego fabrykę powieści. Patterson obmyśla najczęściej kilkudziesięciostronicowe, szczegółowe konspekty, a następnie daje je do opracowania mniej znanym autorom. Pisarz niedawno zaczął też współpracę ze znanymi osobistościami spoza świata literatury. Wydał dwa thrillery wspólnie z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych Billem Clintonem, teraz zapowiada powieść z gwiazdą country Dolly Parton.

„To był zaszczyt – i cholernie dużo zabawy – móc pracować z niepowtarzalną Dolly Parton, którą od dawna podziwiam za muzykę, sposób opowiadania historii i ogromną hojność. Oszałamiające w tym projekcie jest to, że czytanie powieści zostanie wzbogacone słuchaniem albumu i vice versa. Wiem, że to naprawdę wyjątkowe doświadczenie, które czytelnicy (i słuchacze) pokochają” – oświadczył Patterson.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę amerykańskiego wydania książki „Run, Rose, Run”:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy