banner ad

Barbara ze „Stranger Things” doczekała się książki!

20 października 2017


W związku z zapowiadaną na 27 października premierą drugiego sezonu „Stranger Things” brytyjska sieć sklepów odzieżowych Topshop przygotowała nową kolekcję koszulek i gadżetów nawiązujących do tej popularnej produkcji Netfliksa. Największą ciekawostką w ofercie jest z pewnością książka dedykowana Barbarze Holland, jednej z ulubionych postaci miłośników serialu.

Książka „The Book of Barb”, napisana i zilustrowana przez Nadię Bailey, jest określana jako „nieoficjalny przewodnik” po wszystkim, co związane jest z Barbarą Holland. Zawiera jej wypowiedzi i życiowe porady. Znajdziemy w niej również ujęte w humorystycznej formie wskazówki dla czytelniczek, jak wystylizować się na bohaterkę.

Podobne publikacje często towarzyszą popularnym serialom telewizyjnym. Wystarczy przypomnieć książki nawiązujące do „Miasteczka Twin Peaks” Davida Lyncha, które także w Polsce cieszyły się dużym zainteresowaniem, jak „Sekrety Twin Peaks” czy „Sekretny dziennik Laury Palmer”. Niewykluczone, że książka o Barbarze również zostanie wydana w naszym kraju. Jeśli jednak nie macie zamiaru czekać, istnieje możliwość nabycia anglojęzycznej edycji w oficjalnym sklepie Topshop. Cena książki wynosi 9,99 funta, a koszt wysyłki do Polski to dodatkowe 6 lub 12 funtów (w zależności od wybranej metody przesyłki).

Barbara Holland, najlepsza przyjaciółka Nancy, jednej z głównych bohaterek serialu „Stranger Things”, zginęła w pierwszym sezonie serialu. Zyskała jednak w sieci ogromną sympatię. Chociaż więc w drugim sezonie nie będziemy mogli jej spotkać, twórcy zapewniają, że nie została zapomniana. Rodzice dziewczyny, państwo Hollandowie, będą rozpaczliwie próbowali dowiedzieć się, w jaki sposób ich córka zginęła. Również poczynania Nancy skupią się na próbach wymierzenia sprawiedliwości za śmierć przyjaciółki. Wydana właśnie książka to kolejny dowód na to, że Barbara wciąż mieszka w sercach twórców i fanów „Stranger Things”.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy