Anna Dziewit-Meller została nową redaktorką naczelną Grupy Wydawniczej Foksal

7 stycznia 2021

Wraz z początkiem 2021 roku pisarka, dziennikarka i felietonistka Anna Dziewit-Meller objęła stanowisko redaktorki naczelnej Grupy Wydawniczej Foksal. Wcześniej funkcję tę pełnił do września 2020 roku Marcin Meller.

„Propozycję objęcia stanowiska redaktorki naczelnej przyjęłam z zaskoczeniem, ale również z radością. Zależy mi na utrzymaniu wysokiej pozycji wydawnictwa na rynku, mam nadzieję na doskonałą współpracę z autorami, którzy już znajdują się pod jego skrzydłami i będę starała się pozyskać nowe świetne nazwiska. Cieszę się bardzo, że będę mogła mieć wpływ na kształt polskiego rynku literackiego i już teraz zapraszam do współpracy” – komentuje Anna Dziewit-Meller.

Zastępcą redaktorki naczelnej pozostanie Rafał Księżyk, który zajmował to samo stanowisko pod kierunkiem Marcina Mellera, a po jego odejściu pełnił tymczasowo obowiązki dyrektora wydawniczego.

Anna Dziewit-Meller to nie tylko dziennikarka i felietonistka, ale również pisarka dobrze znana czytelnikom. W swoim dorobku ma m.in. trzy powieści: „Disko”, „Górę Tajget” i tegoroczną „Od jednego Lucypera” oraz książkę „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”. Grupa Wydawnicza Foksal, którą pokieruje, to jeden z największych wydawców na polskim rynku. W portfolio posiada następujące oficyny: W.A.B., Buchmann oraz Wilgę, a także marki Fox Games, Lipstick Books i Uroboros.

„Nowa redaktorka naczelna to zastrzyk energii dla wydawnictwa oraz szansa na nowe, ekscytujące pozycje książkowe. Z dumą i radością witamy Anię w naszym zespole” – dodaje Krzysztof Leśniewski, prezes Grupy Wydawniczej Foksal.

[am]
fot. Weronika Ławniczak

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy