Anna Brzezińska zadbała, żebyście mieli lekturę na czas zarazy i udostępniła bezpłatnie w sieci swoją sagę fantasy o zbóju Twardokęsku

27 marca 2020


Jedni autorzy umilają czytelnikom czas spędzany w domu z powodu epidemii koronawirusa, pisząc dla nich na bieżąco i publikując w odcinkach nowe książki, a inni udostępniają swoje znane dzieła. Do tej drugiej grupy należy Anna Brzezińska, która umieściła w sieci wszystkie cztery tomy popularnej sagi fantasy o zbóju Twardokęsku.

„Jeśli (…) chcecie się na chwilę oderwać od pandemii (ach, ten eskapizm fantastyki!), pod linkiem poniżej jest cała Saga o Twardokęsku. Pisałam ją parę lat, więc liczę, że i Wam parę dni na lekturze zejdzie. Pliki są w wersjach do druku, chyba przed korektą zwolnieniową, więc pewnie uważny czytelnik znajdzie jakieś błędy, ale mam do tych książek wyłączne prawa, więc z moim błogosławieństwem ściągajcie, czytajcie i udostępniajcie” ? napisała autorka na swoim profilu na Facebooku.

Wszystkie cztery książki wchodzące w skład sagi ? czyli „Plewy na wietrze”, „Żmijowa harfa”, „Letni deszcz. Kielich” i „Letni deszcz. Sztylet” ? zostały udostępnione w trzech popularnych formatach: PDF, EPUB, MOBI. Możecie je ściągnąć, klikając tutaj.

Saga o Twardokęsku to wpisujący się w tradycję gatunku fantasy cykl osadzony w Krainach Wewnętrznego Morza. Głównym bohaterem książek jest zbój, z którym przemierzamy świat pełen nieprzyjaznych bogów, bezwzględnych ludzi i niesamowitych stworów. Tak autorka opisuje Twardokęska: „Mizantrop ? spodziewa się po ludziach najgorszego, a oni zwykle spełniają jego oczekiwania. Zwierząt też zresztą nie lubi. Ani kobiet, które po kilkunastu minutach ? intensywnej ? znajomości nużą go nad podziw. Człek przy tym sprawiedliwy, bo siebie też nie lubi i nie zmienią tego cztery tomy przestawania z proroctwami, potomkami władców oraz mocami”.

Wielu czytelników uznaje Sagę o Twardokęsku za jeden z najlepszych polskich cykli fantasy, obok „Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego. A że książki o przygodach starzejącego się zbója i innych mieszkańców Krain Wewnętrznego Morza od dawna nie są wznawiane, udostępnione przez autorkę bezpłatnie e-booki są z pewnością najłatwiejszą drogą do zapoznania się z serią.

Aktualnie Anna Brzezińska, która z zawodu jest historyczką, pracuje nad książką popularnonaukową o korzeniach renesansu. Potem planuje napisać kolejną po „Córkach Wawelu” powieść historyczną.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy