Wygraj pakiety książek „Znachor” + „Profesor Wilczur” Tadeusza Dołęgi-Mostowicza [ZAKOŃCZONY]

15 listopada 2023

Nowa ekranizacja „Znachora” to dobra okazja, żeby sięgnąć po pierwowzór literacki. Wspólnie z Wydawnictwem MG przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać pakiety z obydwiema powieściami o profesorze Wilczurze autorstwa Tadeusza Dołęgi-Mostowicza.

Do rozdania mamy trzy pakiety książek „Znachor” + „Profesor Wilczur”, opowiadających o wybitnym warszawskim lekarzu, który po doznanej amnezji staje się wiejskim znachorem na Kresach. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jak nazywa się miejscowość, która stanowiła pierwowzór książkowych (i filmowych) Radoliszek, gdzie osadzona została akcja „Znachora”? (2) Kto wcielał się w filmowych ekranizacjach w profesora Rafała Wilczura? Wymień imiona i nazwiska aktorów.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi na pytania konkursowe brzmią: (1) Radotki w województwie mazowieckim (2) Kazimierz Junosza-Stępowski, Jerzy Bińczycki i Leszek Lichota.

Pakiety książek „Znachor” + „Profesor Wilczur” otrzymują:

Sabina Kwiecińska,
Tomasz Przybyszewski,
Anna Trochimczyk.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Znachor + Profesor Wilczur”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 26 listopada, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: W „Znachorze” znakomity chirurg o międzynarodowej sławie, profesor Wilczur, zrozpaczony po odejściu ukochanej żony, włóczy się po mieście i w wyniku wypadku traci pamięć. Nie widząc, kim jest, wędruje od wioski do wioski, imając się przypadkowych prac. Wreszcie przygarnięty pod dach przez wiejskiego gospodarza, jako Antoni Kosiba, zaczyna leczyć ludzi. Poznaje kalekiego chłopca i mimo prymitywnych warunków przeprowadza na nim udaną operację. Od tego dnia jego sława zaczyna się rozprzestrzeniać. Zazdrosny o sukces miejscowy lekarz grozi mu sądem za nielegalne praktyki…

„Profesor Wilczur” to kontynuacja powieści „Znachor”. Po odzyskaniu pamięci profesor Wilczur powraca do pracy w swojej klinice. Odzyskuje szacunek i stanowiska, ale niestety nie dla wszystkich jest to szczęśliwy zwrot akcji. Zniechęcony intrygami ucieka znowu na wieś, tam gdzie czuje się naprawdę potrzebny. Towarzyszy mu doktor Łucja Pańska, która postanawia zawsze stać u boku ukochanego profesora.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe