Wygraj egzemplarze uhonorowanej Nagrodą Goncourtów książki „Żyć szybko” Brigitte Giraud

30 marca 2024

We współpracy z Wydawnictwem W.A.B. organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze uhonorowanej Nagrodą Goncourtów książki „Żyć szybko” Brigitte Giraud.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, będącej głęboko poruszającą próbą zrozumienia okoliczności tragicznego wypadku, w którym zginął przed laty mąż pisarki. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Ile pisarek przed Brigitte Giraud otrzymało Nagrodę Goncourtów? Jak nazywała się pierwsza z nich?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Brigitte Giraud – Żyć szybko”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 9 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: W rozgorączkowanej, pełnej napięcia narracji Brigitte Giraud, odliczając dni do katastrofy, usiłuje zrozumieć, jak doszło do wypadku, w którym zginął jej mąż. Dwadzieścia lat później robi bilans i jeszcze raz stawia te wszystkie pytania, które przez lata pozostały bez odpowiedzi. Przypadek, przeznaczenie czy zbieg okoliczności? Wraca do tych dziwnych dni, pozornych drobiazgów, które doprowadziły do tragedii, z czułością naświetla postać męża i, po raz ostatni, cudownie wskrzesza ich związek.

„’Żyć szybko’ to książka o wielkiej wrażliwości, która opowiada absolutnie uniwersalną historię, ponieważ każdy przeżył doświadczenie utraty kogoś i próbował w myślach cofnąć się w czasie, rozważając różne warianty wydarzeń” – powiedział Pierre Assouline, członek Akademii Goncourtów.


Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe