Wygraj egzemplarze powieści „Zaufanie” Hernana Diaza [ZAKOŃCZONY]

22 lutego 2024

Wspólnie z Wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie zdobyć egzemplarze uhonorowanej Nagrodą Pulitzera powieści „Zaufanie” Hernana Diaza.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze powieści, która odsłania życie amerykańskiej finansjery lat 20. i 30. XX wieku. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Czy znasz jakieś inne – oprócz „Zaufania” – powieści o finansistach i biznesowych imperiach? Wymień przynajmniej dwa tytuły i podaj nazwiska ich autorów.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie konkursowe wymienialiście m.in. takie powieści, jak: „Wielki Gatsby” F. Scotta Fitzgeralda, „Ziemia obiecana” Władysława Reymonta, „American Psycho” Bretta Eastona Ellisa, „Ognisko próżności” Toma Wolfe’a, „Ostatnia transakcja” Michaela Ridpatha czy 'Prosto jak strzelił” Jeffreya Archera.

Egzemplarze książki „Zaufanie” otrzymują:

Piotr Buczek,
Maja Kornet,
Piotr Lenkiewicz.

Nagrody zostaną wysłane po otrzymaniu kompletu adresów od laureatów.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Hernan Diaz – Zaufanie”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 29 lutego, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród najciekawszych zdaniem naszej redakcji odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Zdobywca Nagrody Pulitzera 2023 w kategorii beletrystyka oraz jedna z ulubionych książek Baracka Obamy w 2022 roku.

W szaleństwie i blichtrze lat dwudziestych wszyscy w Nowym Jorku słyszeli o Benjaminie i Helen Raskach. On – legendarny finansista z Wall Street, ona – córka ekscentrycznych arystokratów. Razem wznieśli się na sam szczyt świata wypełnionego pozornie nieskończonym bogactwem. Jednak dekada ekscesów i spekulacji zbliża się już ku końcowi. Jaka była cena bajecznej fortuny Rasków? Oto tajemnica leżąca u źródeł „Zobligowań”, popularnej powieści z roku 1937, którą czytał chyba cały Nowy Jork. Lecz istnieją też inne wersje tej opowieści o uprzywilejowaniu i fałszu…

„Zaufanie” Hernana Diaza to elegancki dialog między tymi sprzecznymi narracjami, które autor stawia jednocześnie w opozycji do perspektywy jednej kobiety pragnącej za wszelką cenę oddzielić fakty od fikcji. W rezultacie powstała powieść rozgrywająca się na przestrzeni ponad stu lat, z każdą nową odsłoną coraz bardziej intrygująca, która wciąga czytelnika w poszukiwanie prawdy, a zarazem konfrontuje go z częstymi w osobistych relacjach pozorami, z potęgą pieniądza potrafiącą naginać rzeczywistość i wreszcie z łatwością, z jaką władza może manipulować faktami.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe