Wygraj egzemplarze powieści „Wichry Camino” Johna Grishama [ZAKOŃCZONY]

29 lipca 2021

Wspólnie z Wydawnictwem Albatros przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Wichry Camino” autorstwa Johna Grishama.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze kolejnej odsłony przygód księgarza Bruce’a Cable’a z powieści „Wyspa Camino”, próbującego tym razem rozwikłać zagadkę śmierci pewnego pisarza, do której dochodzi podczas huraganu. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) John Grisham specjalizuje się w thrillerach prawniczych, ale od czasu do czasu pisze również inne książki, czego przykładem jest cykl o Wyspie Camino. Czy znasz jakieś inne tytuły z bogatego dorobku pisarza, które nie są thrillerami prawniczymi? Wymień przynajmniej trzy. (2) Czy znasz jakieś inne powieści – oprócz „Wichrów Camino” – w których pojawia się wątek huraganu? Wymień przynajmniej dwie, podając ich tytuły wraz z nazwiskami autorów.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie (1) podawaliście m.in. takie tytuły, jak: „Ominąć święta” (jeden z alternatywnych tytułów: „Darujmy sobie te święta”), „Chłopcy Eddiego”, „Ułaskawienie”, „Malowany dom” czy „Calico Joe”. W odpowiedzi na pytanie (2) wymienialiście m.in. takie tytuły, jak „Na głębinach” Dana Walsha, „Zbieranie kości” Jesmyn Ward, „Potęga huraganu” Paula Quarringtona, „Kolekcjoner” Alex Kavy, „Kształt serca” Dolores Redondo czy „Piętno Katriny” Agnieszki Bednarskiej.

Egzemplarze powieści „Wichry Camino” Johna Grishama otrzymują:

Monika Gonczar,
Jarosław Kacerka,
Dorota Szczurek.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji:  konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „John Grisham – Wichry Camino”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 8 sierpnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis wydawcy: Mistrz thrillera prawniczego w nowym, tym razem nieco lżejszym, wakacyjnym wydaniu… Witajcie na wyspie Camino, gdzie wszystko może się zdarzyć ‒ nawet morderstwo w oku cyklonu, które być może okaże się zbrodnią doskonałą…

W noc huraganu szalejącego na wyspie Camino ginie Nelson Kerr, autor thrillerów. Nieradzący sobie z nawałem pracy policjanci przyjmują najprostszą wersję wydarzeń: ofiara została uderzona konarem drzewa. Nie budzi ich wątpliwości fakt, że uderzeń było kilka, ani pytanie, co Kerr robił poza domem podczas nawałnicy – wiadomo, pisarze są dziwakami.

Bruce Cable, właściciel miejscowej księgarni, któremu zdarzało się, mówiąc delikatnie, omijać prawo, postanawia wziąć śledztwo w swoje ręce. Do pomocy ma pisarza, który może się pochwalić więzienną przeszłością, i studenta – fana kryminałów.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe