Wygraj egzemplarze powieści „Pianistka” Elfriede Jelinek [ZAKOŃCZONY]

15 marca 2023

Z okazji wznowienia przez W.A.B. „Pianistki”, czyli najsłynniejszej powieści austriackiej noblistki Elfriede Jelinek, wspólnie z wydawnictwem przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze skandalizującej książki opowiadającej o niezaspokojonej seksualnie i emocjonalnie nauczycielce gry na pianinie, która wchodzi w sadomasochistyczny związek ze swoim uczniem. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W którym roku ukazało się pierwsze polskie wydanie „Pianistki” Jelinek? (2) Jak nazywa się reżyser, który nakręcił film na podstawie „Pianistki”?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią (1) Pierwsze polskie wydanie „Pianistki” ukazało się w 1997 roku, (2) Michael Haneke.

Egzemplarze książki „Pianistka” otrzymują:

Bogna Przybyłowska,
Przemysław Grzelak,
Maciej Gąska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Elfriede Jelinek – Pianistka”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 25 marca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Erika, prawie czterdziestoletnia niespełniona artystka, mieszka z demoniczną matką, od której jest uzależniona psychicznie. Wychowana bez ojca i w izolacji od męskiego towarzystwa, kobieta nie radzi sobie z własną seksualnością. Czy młody mężczyzna, który pojawi się w życiu Eriki, przerwie destrukcyjny związek matki i córki?

Używając prowokujących konstrukcji językowych, autorka szarga takie świętości jak rodzina czy matczyna miłość oraz podważa mit uduchowionego artysty i pięknego, kulturalnego Wiednia.

„Pianistka” (1983), jedyna książka Jelinek o cechach autobiograficznych, została dotychczas przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe