Wygraj egzemplarze powieści „Pianistka” Elfriede Jelinek

15 marca 2023

Z okazji wznowienia przez W.A.B. „Pianistki”, czyli najsłynniejszej powieści austriackiej noblistki Elfriede Jelinek, wspólnie z wydawnictwem przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze skandalizującej książki opowiadającej o niezaspokojonej seksualnie i emocjonalnie nauczycielce gry na pianinie, która wchodzi w sadomasochistyczny związek ze swoim uczniem. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W którym roku ukazało się pierwsze polskie wydanie „Pianistki” Jelinek? (2) Jak nazywa się reżyser, który nakręcił film na podstawie „Pianistki”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Elfriede Jelinek – Pianistka”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 25 marca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Erika, prawie czterdziestoletnia niespełniona artystka, mieszka z demoniczną matką, od której jest uzależniona psychicznie. Wychowana bez ojca i w izolacji od męskiego towarzystwa, kobieta nie radzi sobie z własną seksualnością. Czy młody mężczyzna, który pojawi się w życiu Eriki, przerwie destrukcyjny związek matki i córki?

Używając prowokujących konstrukcji językowych, autorka szarga takie świętości jak rodzina czy matczyna miłość oraz podważa mit uduchowionego artysty i pięknego, kulturalnego Wiednia.

„Pianistka” (1983), jedyna książka Jelinek o cechach autobiograficznych, została dotychczas przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków.


Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe