Wygraj egzemplarze powieści „Magiczne lata” Roberta McCammona [ZAKOŃCZONY]

4 sierpnia 2022

Wspólnie z Wydawnictwem Vesper przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze nowej edycji powieści „Magiczne lata” autorstwa Roberta McCammona.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze niezwykłej książki opowiadającej o dojrzewaniu oraz odzieraniu świata z magii i niesamowitości, porównywanej z takimi dziełami, jak „To” Stephena Kinga, „Jakiś potwór tu nadchodzi” Raya Bradbury’ego czy „Letnia noc” Dana Simmonsa. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile powieści Roberta McCammona ukazało się do tej pory w Polsce? Wymień ich tytuły. (2) Czy znasz jakichś innych autorów grozy (oprócz Roberta McCammona), których książki opublikowane zostały nakładem Wydawnictwa Vesper? Podaj nazwiska przynajmniej czterech.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pytanie (1) brzmi: W Polsce do tej pory ukazało się 7 powieści Roberta McCammona (ale uznawaliśmy też odpowiedź 8, ponieważ jedna powieść ukazała się jako dwie osobne „księgi”). Są to: „Magiczne lata” (inny tytuł” „Chłopięce lata”), „Zew nocnego ptaka”, „Łabędzi śpiew” (w 2 tomach), „Godzina wilka”, „Stinger”, „Widmo” i „Pragnienie”. W odpowiedzi na pytanie (2) podawaliście m.in. takie nazwiska, jak Dan Simmons, H.P. Lovecraft, Scott B. Smith, Tomasz Sablik, Artur Urbanowicz, Gaston Leroux, David Seltzer, Gustav Meyrink, John Langan, Jakub Bielawski czy William Peter Blatty.

Egzemplarze powieści „Magiczne lata” Roberta McCammona otrzymują:

Joanna Gorzelska,
Łukasz Maćkowski,
Piotr Konieczny.
_

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Robert McCammon – Magiczne lata”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 14 sierpnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Niewielkie miasteczko Zephyr w Alabamie, lata 60. XX wieku. Pewnego marcowego ranka jedenastoletni Cory Mackenson oraz jego ojciec są świadkami tajemniczego wypadku: w głąb jeziora stacza się samochód ze zmasakrowanymi zwłokami mężczyzny. Miejscowy szeryf nie potrafi rozwikłać zagadki okrutnej zbrodni, nie znajduje żadnych śladów mordercy, nie wiadomo też, kim jest ofiara. Cory, wstrząśnięty myślą, że w jego mieście żyje zabójca, postanawia sam go znaleźć. Jedyny trop, jakim dysponuje, to małe zielone piórko, które znalazł wtedy nad jeziorem, oraz mgliste wspomnienie skrytej w mroku lasu sylwetki w długim płaszczu. Nie mając innych poszlak, zaczyna uważniej przyglądać się mieszkańcom Zephyr.

Zagadka, którą próbuje rozwikłać, realistyczne sny, jakie go nawiedzają, odkrywanie tajemnic mieszkańców… wszystko to sprawia, że pamiętne lato będzie ostatnim beztroskim okresem jego dzieciństwa.

„Magiczne lata” to nie tylko podszyty nutką grozy kryminał, to przede wszystkim opowieść o dojrzewaniu, o odzieraniu świata z magii, niesamowitości i – przede wszystkim – niewinności. Żywy język, plejada barwnych, wielowymiarowych postaci i wspaniale sportretowana społeczność niewielkiego miasteczka gdzieś w Ameryce lat 60. XX wieku. Jedna z najważniejszych i najbardziej osobista z powieści Roberta McCammona. Książka porównywana z „To” Kinga oraz z „Letnią nocą” Simmonsa, ale bardziej kameralna, wzruszająca, sentymentalna, jednym słowem – magiczna.


Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe