banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Kołysanka z Auschwitz” Maria Escobara [ZAKOŃCZONY]

19 marca 2019


Wspólnie z Wydawnictwem Kobiecym organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze inspirowanej autentyczną historią powieści „Kołysanka z Auschwitz” Maria Escobara.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze poruszającej powieści inspirowanej losami Helene Hannemann, niemieckiej pielęgniarki, która po aresztowaniu i wywózce męża romskiego pochodzenia oraz ich wspólnych dzieci dobrowolnie zdecydowała się na zesłanie do Auschwitz, gdzie na polecenie doktora Mengele prowadziła obozowe przedszkole. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Kiedy do Auschwitz trafili pierwsi Romowie? Podaj dokładną datę. (2) Ile romskich dzieci i młodocianych przeszło ? według szacunków ? przez obóz w Auschwitz?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Pierwsi Romowie trafili do Auschwitz 9 lipca 1941 roku (było to dwóch polskich Romów skierowanych do obozu przez jednostkę niemieckiej policji kryminalnej z Katowic). (2) Około 11 tysięcy.

Egzemplarze powieści „Kołysanka z Auschwitz” otrzymują:

Agnieszka Grińska,
Piotr Kasperowicz,
Daria Hyba.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Mario Escobar ? Kołysanka z Auschwitz”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 31 marca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Opowieść o niezłomnej odwadze i miłości matki, której siła była większa od terroru wojny.

Historia inspirowana życiem Helene Hannemann ? Niemki, żony Roma i matki pięciorga dzieci, która prowadziła w Auschwitz przedszkole dla obozowych dzieci. Powieść powstała na podstawie świadectw byłych więźniów obozu, których wspomnienia o tej niezwykłej kobiecie stały się inspiracją do napisania tej książki.

W maju 1943 roku do domu Helene Hannemann wkracza brutalnie policja wysłana przez SS-manów, która zabiera jej rodzinę do obozu w Auschwitz. Kobieta decyduje się na dobrowolną wywózkę, chociaż jako Niemka mogła wybrać wolność. Ma nadzieję, że uda się jej ochronić swoich najbliższych.

Kiedy do obozu przybywa doktor Mengele, wybiera Helenę, wyszkoloną pielęgniarkę, do prowadzenia przedszkola. Kobieta rozpoczyna heroiczną walkę o życie niewinnych istot, które trafiły do obozowego piekła.

Poruszająca opowieść o życiu odważnej kobiety, której poświęcenie i miłość rozświetliły najgorsze mroki historii.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe