Wygraj egzemplarze powieści „Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty” Sylwii Zientek [ZAKOŃCZONY]

24 czerwca 2017


We współpracy z wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze najnowszej powieści Sylwii Zientek „Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki otwierającej awanturniczą sagę miejską opowiadającą o rodzinie warszawskich hotelarzy i ich losach na przestrzeni kilkuset lat. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Skąd najprawdopodobniej wywodzi się nazwa miasta Warszawa, w którym osadzona jest akcja powieści „Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Sylwia Zientek – Hotel Varsovie”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 8 lipca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Nazwa Warszawy najprawdopodobniej wywodzi się od imienia Warsz (skróconej formy imienia Warcisław, Wrocisław). Nosił je członek rodu Rawów, do którego należała część terenów dzisiejszego miasta.

Egzemplarze powieści „Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty” otrzymują:

Agnieszka Czarnecka,
Krzysztof Pobiedziński,
Elżbieta Rudzka.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Opis: Rodzinne tajemnice, skrywane pasje, niepohamowane żądze, pikantne skandale, a w tle Warszawa kilku epok, czyli kilkaset lat historii rodzinny warszawskich hotelarzy w pierwszym tomie wciągającej sagi Sylwii Zientek.

Warszawa, XXI wiek. Dana Zmijewski przyjeżdża do Warszawy, by z pomocą młodego prawnika odzyskać rodzinną kamienicę przy ulicy Długiej, w której niegdyś przez wieki mieścił się hotel. Nie ma pojęcia, jaką historię skrywają w sobie dawne mury.

Warszawa, XIX wiek. Eleonora Żmijewska, córka właściciela mieszczącego się przy ulicy Długiej hotelu, wiedzie wzorowe życie panienki z dobrego domu. Dzieląc czas między szykowne rauty i pracę dobroczynną, z drżeniem serca i lekkim niepokojem oczekuje na oświadczyny wskazanego przez rodziców kandydata do jej ręki. Jednak wraz z nagłym i niespodziewanym samobójstwem ojca pogodny świat Eleonory wali się w gruzy. W obliczu grożącego hotelowi bankructwa, histerii matki i lekkomyślności brata utracjusza młoda kobieta jest jedyną nadzieją na ocalenie wielowiekowego rodzinnego dziedzictwa.

Warszawa, XVII wiek. Lutnista Kapeli Królewskiej Laurenty Żmij marzy o otworzeniu własnego zajazdu przy nowym warszawskim trakcie zwanym Długim. Jednak nękające miasto klęski i sprzeciw jego energicznej, stanowczej połowicy sprawiają, że mężczyzna musi odłożyć swoje plany. Do czasu, aż los postawi na jego drodze piękną, inteligentną i charakterną Kalinę, obdarzoną niezwykłym talentem kulinarnym, młodszą siostrę żony Laurentego? Tylko czy Żmij będzie w stanie pokonać rzuconą na cały jego ród klątwę?

„Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty” to pierwszy tom obszernej, wielopokoleniowej sagi rodziny warszawskich hotelarzy. Barwne opisy, charyzmatyczni bohaterowie i porywająca intryga zabiorą cię w niezwykłą podróż przez historię wyjątkowej rodziny i wyjątkowego miasta.

fot. Marcin Gaspar Łobaczewski

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe