Superbohaterowie Marvela w rytmie rocka ? zobaczcie specjalne wydania komiksów inspirowane okładkami płyt

25 czerwca 2017


Włodarze Marvela po raz kolejny przekonują, że inspiracji do historii o superbohaterach może dostarczać nawet muzyka. Na jesień amerykańskie wydawnictwo zapowiedziało pięć zeszytów wybranych serii, które zyskają okładki wzorowane na grafikach zdobiących płyty z klasyki rocka.

Oryginalnymi projektami podzielił się na Twitterze jeden z redaktorów prowadzących w wydawnictwie Marvel, Ryan Penagos. Widzimy na nich załogę X-Men pozującą niczym członkowie zespołu Blondie na okładce „Parallel Lines”, Rocketa ze Strażników Galaktyki „pływającego” w przestrzeni kosmicznej za banknotem niczym malec w basenie z okładki „Nevermind” Nirvany, a także Thora uderzającego młotem niczym Paul Simonon rozbijający swoją gitarę na okładce „London Calling” The Clash.

Poniżej możecie zobaczyć wszystkie pięć rockowych wariantów okładek, które trafią do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych jesienią tego roku.

Okładka „Guardians of the Galaxy #9” autorstwa Mike’a Hawthorne’a i Nathana Fairbairna inspirowana „Nevermind” Nirvany:

Okładka „Mighty Thor #23” autorstwa Marco Rudy’ego inspirowana „London Calling” The Clash:

Okładka „Inhumans: Once and Future Kings #2” autorstwa Damiona Scotta inspirowana „Appetite for Destruction” Guns N? Roses:

Okładka „X-Men Blue #11” autorstwa Daniela Acuny inspirowana „Parallel Lines” Blondie:

Okładka „X-Men Gold #11” autorstwa Mike’a Del Mundo inspirowana „News of the World” Queen:

Przypominamy, że to nie pierwszy raz, gdy Marvel wykorzystuje oprawy graficzne klasycznych albumów do opracowania nietuzinkowych okładek swych zeszytów. W 2015 roku pisaliśmy już o podobnym projekcie, lecz wzorowanym na okładkach płyt hip-hopowych. Pomysł ten kontynuowany był również w tym roku, gdy zdecydowano się na kolejny mariaż muzyki i trykociarzy. Zobaczcie sami:

[mw,am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy