Wygraj egzemplarze powieści „Była sobie rzeka” Diane Setterfield [ZAKOŃCZONY]

2 kwietnia 2020


Z okazji premiery powieści „Była sobie rzeka” Diane Setterfield, łączącej w sobie naukę, tajemnicę i mit, zapraszamy do udziału w konkursie zorganizowanym wspólnie z wydawnictwem Albatros.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze urzekającej i wielowymiarowej powieści historycznej z elementami realizmu magicznego, której sercem są zmieniające się relacje międzyludzkie, a akcja rozgrywa się nad rzeką Tamizą. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile powieści do tej pory opublikowała Diane Setterfield? Podaj ich tytuły. (2) Czy znasz jakieś inne powieści, które rozgrywają się na Tamizie albo w których rzeka ta odgrywa ważną rolę? Podaj tytuł przynajmniej jednej oraz nazwisko autora.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Trzy powieści. Ich tytuły to: „Trzynasta opowieść”, „Człowiek, którego prześladował czas” oraz „Była sobie rzeka”, (2) W odpowiedzi na drugie pytanie wymienialiście m.in.: „Trzech panów w łódce (nie licząc psa)” autorstwa Jerome’a K. Jerome’a, „Mroczne przypływy Tamizy” Sharon Bolton, „Naszego wspólnego przyjaciela” Charlesa Dickensa, „O czym szumią wierzby” Kennetha Grahame’a.

Egzemplarze książki „Była sobie rzeka” otrzymują:

Weronika Zharkova,
Agnieszka Ciepichał,
Nikodem Lipiński.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów i jak rozwinie się sytuacja z dostarczaniem przesyłek z powodu koronawirusa).
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Diane Setterfield ? Była sobie rzeka”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 14 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkurs”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: W ciemną noc w środku zimy w starej gospodzie nad Tamizą ma miejsce niezwykłe wydarzenie. Stali bywalcy właśnie zabijają czas opowieściami, kiedy w drzwiach pojawia się ciężko ranny nieznajomy. W ramionach trzyma martwą dziewczynkę. Kiedy godzinę później dziecko zaczyna oddychać, nikt nie może w to uwierzyć. Cud? Czy magiczna sztuczka? Może nauka będzie w stanie to rozstrzygnąć?

Mieszkańcy nabrzeży prześcigają się w pomysłach, by rozwiązać zagadkę dziewczynki, która umarła, a potem ożyła. Mijają jednak dni, a tajemnica wydaje się coraz bardziej nieprzenikniona. Dziewczynka okazuje się niema i nie może odpowiedzieć na pytania: kim jest, skąd pochodzi i co stało się z jej bliskimi. W tej sprawie pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości.

Tymczasem trzy rodziny wyrażają chęć, by wziąć dziecko pod opiekę. Zamożna młoda matka wierzy, że dziewczynka jest jej córką, która zaginęła dwa lata wcześniej. Rodzina farmerów, która wciąż przeżywa sekretny romans syna, szykuje się na przyjęcie wnuczki. Skromna i skryta gospodyni proboszcza widzi w małej niemowie swoją młodszą siostrę. Każda z tych osób ma własną opowieść, której granice między rzeczywistością a fantazją są ulotne i rozlewają się czasami jak niekontrolowane wody rzeki. Ta powieść to misternie tkany gobelin, splatający folklor, naukę, magię i mit.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe