Wygraj egzemplarze „Magdy” Meike Ziervogel [ZAKOŃCZONY]
Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści Meike Ziervogel „Magda”.
Pięć egzemplarzy odważnej powieści biograficznej o Magdzie, żonie Josepha Goebbelsa, ministra propagandy w rządzie Adolfa Hitlera, rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.
Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Gdzie po raz pierwszy Magda spotkała swego przyszłego męża Josepha Goebbelsa?
Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Magda Meike Ziervogel”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 2 lipca, o godzinie 23:59.
?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: na spotkaniu NSDAP w 1930 roku.
Egzemplarze powieści „Magda” otrzymują:
Barbara Herman,
Piotr Śliwiński,
Dariusz Masiudzinski,
Justyna Gajewska,
Marzena Zielina.
Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?
Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.
Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).
Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.
Meike Ziervogel „Magda”
Opis: Nikt wcześniej nie opisał w ten sposób zbrodniarki, która nazywano Medeą III Rzeszy. Poznajcie kobietę, która choć chciała pozostać nietknięta, miała siedmioro dzieci. Poznajcie kobietę rozpuszczoną i zepsutą przez swoją matkę, która jednak uznała, że szkoła jej niczego nie nauczy i ma pracować w fabryce. Poznajcie kobietę, której najstarsza córka napisze, że nie obchodzi ją, co mówi matka. Matka nie zawsze ma rację. Wszystkie trzy kobiety to jedna osoba, Magda Goebbels. Autorka w posłowiu wyjaśnia, że w książce opisała własną wizję wydarzeń, starała się skupić przede wszystkim na głębi psychologicznej postaci. Stworzyła obraz trójpokoleniowej destrukcyjnej miłości pomiędzy matką i córką. Matka Magdy marząc o lepszym życiu dla dziewczyny, nie potrafiła jej dać ciepła i miłości. Z kolei najstarsza dwunastoletnia córka tytułowej bohaterki, Helga, opisuje w swoim pamiętniku, jak wygląda rzeczywistość z perspektywy bunkra, w którym przyszło jej spędzić ostatnie dni życia i przeczuwa nadchodzące niebezpieczeństwo, choć matka woli utrzymywać ją w fikcji, karmiąc historiami o potędze führera.
W swej powieści Meike Ziervogel próbuje wyjaśnić, jaka kobieta jest w stanie zamordować własne dzieci. Nie jest to próba wytłumaczenia tego czynu, bo jego bezwzględność nie znajduje usprawiedliwienia. Autorka nie odmawia człowieczeństwa swojej bohaterce, pokazuje natomiast drogę, która doprowadziła ją do tego dramatu, jej zwichrowaną psychikę, okaleczone relacje z matką i dziećmi, fanatyzm w stosunku do III Rzeszy i Hitlera, a w końcu skrajność sytuacji, z której nie potrafiła znaleźć innego wyjścia.
TweetKategoria: książkowe