Wygraj egzemplarze książki „Wielka ucieczka” Roberta Harrisa [ZAKOŃCZONY]

16 grudnia 2023

We współpracy z Wydawnictwem Albatros przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze najnowszej powieści Roberta Harrisa zatytułowanej „Wielka ucieczka”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze thrillera historycznego, w którym autor opisał największą nagonkę w dziejach siedemnastowiecznej Anglii – polowanie na zabójców Karola I Stewarta. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Kiedy miała miejsce egzekucja Karola I Stewarta? Podaj dokładną datę. (2) Czy znasz jakieś inne książki lub filmy, w których przedstawiono śmierć Karola I Stewarta? Wymień przynajmniej dwa tytuły.


Konkurs rozstrzygnięty. Odpowiedź na pytanie (1) brzmi: Egzekucja Karola I Stewarta miała miejsce 30 stycznia 1649 roku. W odpowiedzi na pytanie (2) podawaliście m.in. takie filmy, jak „Zabić króla” w reżyserii Mike’a Barkera czy „Cromwell” w reż. Kena Hughesa, oraz takie książki, jak „Dwadzieścia lat później” Aleksandre’a Dumasa, „Cudzą krwią” George’a Bidwella czy „Dziennik roku zarazy” Daniela Defoe.

Egzemplarze książki „Wielka ucieczka” otrzymują:

Karolina Pyć,
Michał Lichwała,
Marzena Zielina.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Robert Harris – Wielka ucieczka”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 24 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Autor bestsellerów „Vaterland”, „Monachium”, „Autor widmo” i „Konklawe” powraca z fascynującą powieścią historyczną osnutą wokół jednego z najsłynniejszych pościgów w historii – poszukiwania dwóch Anglików zamieszanych w zabójstwo króla Karola I – i nieprzejednanego wroga, który uparcie podąża tropem zbiegów.

Epicka podróż przez dzikie tereny siedemnastowiecznej Nowej Anglii i polowanie bez precedensu w historii świata.

Anglia rok 1660. Generał Edward Whalley i jego zięć, pułkownik William Goffe, wchodzą na statek wyruszający do Nowego Świata. Są ścigani za zabójstwo króla Karola I – zuchwałą egzekucję, która była punktem kulminacyjnym angielskiej wojny domowej i zwycięskim zwieńczeniem walki parlamentarzystów z rojalistami.

Minęło dziesięć lat od ścięcia króla Karola, a rojaliści powrócili do władzy. Zgodnie z postanowieniami Aktu Zapomnienia 59 mężczyzn, którzy podpisali wyrok śmierci dla króla i uczestniczyli w jego egzekucji, zostało zaocznie uznanych za winnych zdrady stanu. Niektórzy Okrągłogłowi – purytańscy zwolennicy parlamentu, z Oliverem Cromwellem na czele – zdążyli już umrzeć śmiercią naturalną. Innych schwytano i powieszono, a ich ciała poćwiartowano. Kilku skazano na dożywotnie więzienie. Ale dwóm udało się uciec i dostać na pokład okrętu płynącego do Ameryki.

W Londynie Richard Nayler, sekretarz ścigającego królobójców komitetu Tajnej Rady, zostaje zobowiązany do postawienia zdrajców przed wymiarem sprawiedliwości. Nayler nie cofnie się przed niczym, by należycie wykonać swoją powinność. Za schwytanie zbiegów – żywych lub martwych – właśnie wyznaczono nieprzyzwoicie hojną nagrodę…

Pierwsza powieść historyczna Roberta Harrisa, której akcja rozgrywa się głównie w Ameryce.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe