Wygraj egzemplarze książki „Trzynasta opowieść” Diane Setterfield [ZAKOŃCZONY]

13 kwietnia 2021

We współpracy z Wydawnictwem Albatros przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Trzynasta opowieść” autorstwa Diane Setterfield.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze gotyckiej, pełnej mrocznych sekretów historii o tragicznych losach pewnej wielopokoleniowej rodziny, którą zadebiutowała na rynku wydawniczym Diane Setterfield. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile książek – łącznie z „Trzynastą opowieścią” – ukazało się do tej pory w Serii Butikowej Wydawnictwa Albatros? Podaj też tytuły tych powieści. (2) Margaret Lee, główna bohaterka „Trzynastej opowieści”, otrzymuje propozycję napisania biografii ukrywającej się przed reporterami pisarki. Znasz jakieś inne powieści, w których ktoś podejmuje się zadania napisania czyjejś biografii? Wymień przynajmniej dwa tytuły oraz podaj imię i nazwisko autorów.


Konkurs rozstrzygnięty. Odpowiedź na pytanie (1) brzmi: W Serii Butikowej Wydawnictwa Albatros ukazało się do tej pory pięć książek: „Syrena i Pani Hancock”, „Kirke”, „Była sobie rzeka”, „Trzynasta opowieść” oraz „Rebeka”. W odpowiedzi na pytanie (2) podawaliście m.in. takie tytuły, jak „Nienawiść” Mariusza Zielke, „Autor widmo” Roberta Harrisa, „Ochronka Anioła Stróża” Pawła Jaszczuka, „Ostatnie słowo” Hanifa Kureishiego czy „Pierwsza osoba” Richarda Flanagana.

Egzemplarze książki „Trzynasta opowieść” Diane Setterfield otrzymują:

Łukasz Kanciała,
Adam Brzuszek,
Magda Stencel.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji:  konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Trzynasta opowieść – Diane Setterfield”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 24 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Był sobie kiedyś dom zwany Angelfield. Mieszkały w nim siostry bliźniaczki. Czy wierzycie w duchy? No to posłuchajcie…

Posiadłość Angelfield to dziś jedynie zgliszcza, ruina, o której mało kto pamięta. Ale dawniej ta podupadła dziś rezydencja była okazałym domem zamożnej i ekscentrycznej rodziny – przebiegłej manipulatorki Isabelle, jej porywczego brata Charliego i dzikich, nieokiełznanych bliźniaczek, Emmeline i Adeline. Do dziś Angelfield, choć niewiele już z niego zostało, skrywa przerażający sekret…

Czy młoda biografka Margaret Lea zdoła odkryć tajemnicę tej wspaniałej niegdyś posiadłości i zamieszkających ją pokoleń jednego rodu oraz mroczny związek łączący domostwo ze sławną autorką bestsellerów Vidą Winter? Gdy Margaret podąża tropem historii z przeszłości, z cienia wyłania się jej własny bolesny sekret, któremu prędzej czy później będzie musiała stawić czoło.

Opowieść o tragicznych losach rodziny naznaczonej śmiercią i szaleństwem, o miłości na skraju nienawiści, o bolesnej, nieuniknionej stracie i o rozpaczy, której nie leczy upływ czasu.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe