banner ad

J.K. Rowling napisała kolejną książkę dla dzieci. Światowa premiera zapowiedziana na październik 2021

13 kwietnia 2021

J.K. Rowling na dobre wróciła do świata literatury dziecięcej. Niedawno mieliśmy okazję przeczytać „Ikaboga”, a pisarka zapowiada już kolejną książkę kierowaną do młodego czytelnika. „The Christmas Pig” (z ang. „Świąteczna świnka”) ukaże się na całym świecie we wtorek 12 października.

Nowa książka to jednotomowa historia, która nie jest powiązana z wcześniejszymi utworami J.K. Rowling. Jej adresatami są dzieci od 8. roku życia. Zgodnie z zapowiedziami „The Christmas Pig” ma być emocjonującą i podnoszącą na duchu powieścią przygodową o więzi chłopca i jego ukochanej przytulanki oraz o tym, na jak wiele potrafi się on zdobyć, by odzyskać swój skarb.

Jack uwielbia swoją przytulankę. Ona jest z nim zawsze, na dobre i na złe. Aż pewnego dnia, w Wigilię, staje się coś strasznego. Pluszowa zabawka ginie. Na szczęście wieczór wigilijny to czas pełen cudów. W tę noc życie wstępuje nawet w zabawki. Christmas Pig, nowa przytulanka Jacka (beznadziejny zamiennik starej), ma śmiały plan. Udadzą się razem w magiczną podróż, aby odnaleźć to, co utracone, i ocalić najlepszego przyjaciela, jakiego Jack kiedykolwiek miał…

Licząca w oryginale 50 tysięcy słów „The Christmas Pig” wyjdzie w tym samym terminie w Zjednoczonym Królestwie, Australii, Nowej Zelandii, Irlandii oraz w Indiach dzięki Hachette Children’s Group, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie za sprawą wydawnictwa Scholastic, a także nakładem innych wydawców w ponad dwudziestu językach. Szykuje się więc wielka premiera globalna. W Polsce książkę opublikuje Wydawnictwo Media Rodzina.

„Jestem ogromnie szczęśliwa, że niebawem przekażemy w ręce czytelników nową, cudowną książkę dla dzieci autorstwa J.K. Rowling – wspaniałej pisarki, mistrzyni wyobraźni, wielkiej znawczyni serc i umysłów, zwłaszcza dziecięcych” – powiedziała Joanna Nowakowska, redaktor naczelna wydawnictwa Media Rodzina. Polski tytuł książki zostanie podany wkrótce.

„The Christmas Pig” jest drugą dziecięcą książką J.K. Rowling napisaną w ostatnim czasie. Po ukończeniu Harry’ego Pottera autorka skupiła się na pisaniu literatury dla dorosłych – ukazała się powieść „Trafny wybór” oraz pięć tomów serii kryminalnej, której bohaterem jest Cormoran Strike (publikowanej pod pseudonimem Robert Galbraith). Dopiero w 2020 roku Rowling zdecydowała się powrócić na scenę literatury dziecięcej. „Ikabog” zaczął ukazywać się najpierw w odcinkach w Internecie, aby wszystkie dzieci miały do niego wolny dostęp w czasie lockdownu, a dopiero potem w formie książki. Tantiemy z edycji książkowych Rowling przeznaczyła w całości na pomoc grupom najbardziej dotkniętym pandemią koronawirusa.

W Polsce książka „The Christmas Pig” zostanie opublikowana zarówno w prezentowym formacie w oprawie twardej, w bardziej dostępnej edycji w okładce miękkiej, jak i w formie e-booka. Będzie zawierać dziewięć czarno-białych całostronicowych ilustracji oraz piękne graficzne zdobienia autorstwa rysownika Jima Fielda. Okładkę poznamy w najbliższych miesiącach.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy