Wygraj egzemplarze książki „Skóra” Curzia Malapartego

17 kwietnia 2024

We współpracy z Wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym do wygrania są egzemplarze wznowionej po latach powieści „Skóra” Curzia Malapartego.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze fabularyzowanej opowieści o okupacji Neapolu przez aliantów po klęsce Włoch w II wojnie światowej. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmią następująco: Czy znasz jakieś inne powieści, których akcja osadzona jest w Neapolu? Wymień przynamniej trzy tytuły.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Curzio Malaparte – Skóra”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 28 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród najciekawszych zdaniem naszej redakcji odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Akcja książki rozpoczyna się w 1943 roku, kiedy siły alianckie umacniają swoją pozycję w zdewastowanym Neapolu. Weterani rozwiązanej włoskiej armii błagają o pracę. Rzadki okaz ze słynnego miejskiego akwarium jest podawany na uroczystej kolacji dla wysokich oficerów alianckich. Prostytucja szaleje. Wszędzie unosi się zapach śmierci. „Skóra” w swoim obrazowaniu, w opisach miasta, ludzkich postaw w obliczu śmierci i cierpienia poraża surowością konkretu i apokaliptyczną wizyjnością.

„W 'Skórze’ wojna jeszcze się nie skończyła, ale jej zakończenie jest przesądzone. Bomby wciąż spadają, ale już na inną Europę. Wczoraj nikt nie musiał się zastanawiać, kto jest katem, a kto ofiarą. Teraz, nagle, dobro i zło zasłoniły swoje twarze, a nowy świat jest wciąż ledwo znany… Autor jest pewny tylko jednej rzeczy: że nie może być pewny niczego. Jego ignorancja staje się mądrością” – pisał Milan Kundera.


Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe