Spotify promuje nowy album Taylor Swift, otwierając w Los Angeles instalację przypominającą bibliotekę

17 kwietnia 2024

W związku z premierą nowej płyty gwiazdy pop Taylor Swift, zatytułowanej „The Tortured Poets Department” (z ang. „Departament Torturowanych Poetów”), platforma strumieniowa Spotify otworzyła w centrum handlowym w Los Angeles instalację biblioteczną promującą album. Wydarzenie w zabawny sposób skomentowała miejscowa biblioteka publiczna.

Instalacja, promująca 11. studyjny album artystki, otwarta została na trzy dni. Inicjatywa z założenia ma przypominać bibliotekę. Tworzą ją regały z książkami otaczające znajdujący się w centrum katalog biblioteczny. Na półkach znaleźć można różne rekwizyty związane z płytą, wiele z nich ma literacki charakter. Są to: maszyna do pisania, wieczne pióro i kartki stylizowane na stare, pożółkłe manuskrypty wierszy.

Taryn Lacroix, menadżerka ds. współpracy z wytwórniami w Spotify, twierdzi, że zdecydowano się stworzyć kampanię promocyjną wzorowaną na bibliotece, ponieważ „poezja jest podstawą tej płyty”. „Omawialiśmy kilka koncepcji – stworzenie sypialni, kreatywnego biura, stosu książek – ale ostatecznie wszyscy zdecydowaliśmy się na bibliotekę w plenerze poświęconą tematyce albumu” – powiedziała.

Pierwszego dnia przed otwarciem bibliotecznej instalacji w kolejce ustawiło się ponad 1200 osób, aby obejrzeć zgromadzone na miejscu przedmioty i zrobić sobie zdjęcie na tle regału.

Zamieszanie związane z otwarciem przez Spotify trzydniowej instalacji bibliotecznej zabawnie skomentowali miejscowi bibliotekarze. „My jesteśmy 151-letnią instalacją biblioteczną” – napisali na Twitterze pracownicy Biblioteki Publicznej w Los Angeles, zachęcając tym samym do odwiedzenia placówki.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy