Wygraj egzemplarze książki „Demon i mroczna toń” Stuarta Turtona [ZAKOŃCZONY]

14 maja 2021

Wspólnie z Wydawnictwem Albatros przygotowaliśmy dla was konkurs, a w nim do wygrania egzemplarze powieści „Demon i mroczna toń” Stuarta Turtona.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze powieści, opowiadającej nietuzinkową kryminalną historię rozgrywającą się na pełnym morzu w XVII wieku. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Czy znasz jakieś inne powieści, których fabuła rozgrywa się na pełnym morzu? Podaj przynajmniej dwa tytuły wraz z nazwiskami ich autorów. (2) Kiedy została wydana w Polsce debiutancka powieść Stuarta Turtona? Podaj dokładną datę.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie (1) podawaliście m.in. takie tytuły, jak „Moby Dick” Hermana Melville’a, „Stary człowiek i morze” Ernesta Hemingwaya ,”Wyspa skarbów” Roberta Louisa Stevensona, „Zagadka piaszczystych ławic. Dziennik tajnej operacji na Morzu Północnym” Roberta Erskine Childersa, „Morza Wszeteczne” Marcina Mortki, „Okrutne morze” Nicholasa Monsarrata czy „Na wodach Północy” Iana McGuire’a. Odpowiedź na pytanie (2) brzmi: Debiutancka powieść Stuarta Turtona została wydana w Polsce 27 lutego 2019 roku.

Egzemplarze powieści „Demon i mroczna toń” Stuarta Turtona otrzymują:

Mariola Stacherczak,
Tomasz Mazurkiewicz,
Szymon Tomczak.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Stuart Turton – Demon i mroczna toń”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 25 maja, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Rok 1634. Z Batawii wyrusza do Amsterdamu siedem statków należących do Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Na pokładzie jednego z nich, Saardama, płyną znamienici pasażerowie: gubernator kolonii, jego żona i córka oraz… kochanka. A także słynny detektyw Samuel Pipps i oddany mu uczeń Arent Hayes.

Zanim Saardam wypływa w morze, trędowaty w porcie wieści mu zły koniec – statek nie dotrze do celu. Wyjaśnienie, o jakiego rodzaju zagrożenie chodzi – o czyjeś świadome działanie czy siły nieczyste – spada na Hayesa, ponieważ jego mistrz, oskarżony o niesprecyzowaną zbrodnię, jest zamknięty w celi.

A tymczasem szybko się okazuje, że słów trędowatego nie można zlekceważyć. Na statku dzieją się zatrważające rzeczy. I niezależnie od tego, czy są wymierzone w konkretne osoby, czy mają związek z tajemniczym ładunkiem, nagromadzone na pokładzie zło jest tak ogromne, że przed pasażerami i załogą stoi pewne widmo katastrofy.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe