banner ad

Wygraj egzemplarze książki „Cześć, starenia! Cybulski we wspomnieniach” [ZAKOŃCZONY]

5 maja 2015

cybulski_konkurs
Wraz z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze bogato ilustrowanej archiwaliami książki Marioli Pryzwan „Cześć, starenia! Cybulski we wspomnieniach”.

Pięć egzemplarzy książki wspomnieniowej o jednym z najwybitniejszych polskich aktorów powojennych, Zbigniewie Cybulskim, rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: W adaptacji czyjej powieści zadebiutował na wielkim ekranie Zbigniew Cybulski?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Cześć, starenia! Cybulski we wspomnieniach”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 18 maja, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Bohdana Czeszki („Pokolenie”).

Egzemplarze książki „Cześć, starenia! Cybulski we wspomnieniach” otrzymują:

Rafał Ból,
Marta Mrozicka,
Teresa Lulkiewicz,
Paula Przewodowska,
Dawid Pogorzelski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

cybulski_we_wspomnieniachMariola Pryzwan „Cześć, starenia! Cybulski we wspomnieniach”

Opis: „Cześć, starenia! Cybulski we wspomnieniach” to zbiór pasjonujących opowieści o niezwykłym człowieku, idolu swojego pokolenia, niedościgłym wzorze dla innych aktorów. Zmarły tragicznie artysta do dzisiaj jest postacią kultową. Obecne wydanie książki to wersja poprawiona i uzupełniona. Znalazło się w niej siedemnaście nowych tekstów. Mariola Pryzwan przeprowadziła liczne wywiady z rodziną i przyjaciółmi aktora. O Zbyszku Cybulskim opowiadają m.in. żona Elżbieta Chwalibóg-Cybulska, szwagierka Maria Chwalibóg, cioteczny brat Wojciech Jaruzelski. Legendarnego artystę, brata-łatę zwracającego się do wszystkich „starenia”, wspominają też jego znajomi z okresu krakowskiego, gdańskiego i warszawskiego. Są wśród nich Magda Zawadzka, Beata Tyszkiewicz, Joanna Jędryka, Iga Cembrzyńska, Lucyna Winnicka, Agnieszka Osiecka, Jacek Fedorowicz, Daniel Olbrychski oraz Andrzej Wajda, reżyser, który w młodym aktorze w czarnej skórzanej kurtce i charakterystycznych ciemnych okularach dostrzegł Maćka Chełmickiego. W książce „Cześć, starenia!” zamieszczonych zostało wiele dokumentów, listów i prywatnych zdjęć. Autorka korzystała z ogromnego archiwum żony Zbigniewa Cybulskiego oraz własnych imponujących zbiorów – przez całe dorosłe życie gromadzi materiały i wspomnienia o swoim ulubionym aktorze.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment książki, w którym Zbigniewa Cybulskiego wspomina jego żona.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe