Współczesna polska SF w nowym pakiecie BookRage

5 maja 2015

bookrage-wspolczesna-polska-SF
Po wiosennej przerwie serwis BookRage proponuje kolejny pakiet ebooków. Tym razem za tzw. „co łaska” możecie nabyć współczesne polskie tytuły SF oraz odrobinę klasyki.

W podstawowym pakiecie, który można kupić za dowolną cenę, znajdują się cztery powieści:

„Arsenał” Marka Oramusa – Marek Oramus debiutował powieścią „Senni zwycięzcy” (dostępną w jednym z poprzednich pakietów). „Arsenał”, jego druga książka, wymykając się próbom jednoznacznej interpretacji, przeplata partie realistyczne z halucynacjami bohatera, sugerując niekiedy, iż cała akcja rozgrywa się poza sferą realności, w scenerii światów wykreowanych przez Arsenał – międzygwiezdną sondę obdarzoną inteligencją. Uwięzieni wewnątrz owych światów bohaterowie usiłują przeniknąć prawidła gry i rozpaczliwie walczą o własną suwerenność.

„Struktura” Michała Protasiuka – Niedaleka przyszłość. Świat białych kołnierzyków i brudnych pieniędzy, interesów na najwyższym szczeblu i mrocznych tajemnic. Dla Macieja praca w InnCorp stanowi szansę odbicia się od dna. Kontaktuje się z nim były pracownik wierzący w teorie spiskowe. Wkrótce Maciej położy na szali wszystko, w co wierzy, by poznać tajemnicę Struktury. Czym ona jest? Artefaktem pozostawionym przez Obcych? Programem komputerowym, który uzyskał świadomość? Legendą miejską? A może wszystkim po trochu?

„Uśpione archiwum” Warwrzyńca Podrzuckiego – Pierwsza część przygodowej trylogii SF „Yggdrasil”, dziejącej się w świecie, w którym Ziemia jest odległą baśnią, która zniknęła w cieniu Drzewa, gigantycznej, żywej struktury, którą teraz zamieszkują ludzie.

„Podróż do wnętrza Ziemi” Juliusza Verne?a – Klasyczna powieść prekursora fantastyki naukowej w anonimowym polskim tłumaczeniu z 1923 roku. Jej bohaterowie podróżują pod powierzchnią Ziemi i przebywają drogę od Islandii do wyspy Stromboli na Morzu Śródziemnym, przeżywając mnóstwo przygód w tajemniczym podziemnym świecie.

Druga część trylogii Podrzuckiego, „Kosmiczne ziarna”, dostępna jest po przekroczeniu aktualnej średniej ceny pakietu, zaś trzecia, „Mosty wszechzieleni”, po wpłaceniu kwoty przekraczającej 25 zł.

Możliwości płatnicze w BookRage dostosowane są do potrzeb polskiego klienta. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (w tym płatności kartami) jak i e-przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay.

W serwisie jest także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska. „Chcielibyśmy aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska jako instytucję pożytku publicznego której cele są nam osobiście bliskie i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, byśmy wspierali” ? dodaje Tomasz Stachewicz, jeden z pomysłodawców serwisu.

Więcej informacji o najnowszym pakiecie e-booków ze współczesną polską SF (wraz z możliwością zakupu) znajdziecie na stronie: http://bookrage.org/.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi