Wygraj egzemplarze komiksowej adaptacji „Procesu” Franza Kafki [ZAKOŃCZONY]

1 grudnia 2023

Wspólnie z Wydawnictwem W.A.B. organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze komiksowej adaptacji „Procesu” Franza Kafki, którą stworzyli David Zane Mairowitz i Chantal Montellier.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze nowej, graficznej wersji arcydzieła literatury światowej, opowiadającego o prokurencie bankowym Josefie K., który zmaga się z absurdalnymi oskarżeniami i podejmuje nierówną walkę z systemem. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Czy znasz jakieś inne komiksowe adaptacje, które ukazały się w 2023 roku w Polsce? Wymień przynajmniej trzy.


Konkurs rozstrzygnięty. Wśród odpowiedzi podawaliście m.in. takie tytuły, jak: „Mapa i terytorium” Michela Houellebecqa i Louisa Paillarda, „Opowieści grozy” Dino Battaglii, „Dracula” i „Frankenstein” Georgesa Bessa, „Wielki Gatsby” Teda Adamsa i Jorge’a Coelho, „Robinson Crusoe” Christophe’a Lemoine’a, Jean-Christophe’a Vergne’a i Freda Vignaux, „Wojna światów” Philippe’a Chanoinata i Alaina Zibela czy „Herkules Poirot. Tragedia w trzech aktach” Frédérica Brémauda i Alberto Zanona.

Egzemplarze komiksowej adaptacji „Procesu” otrzymują:

Adam Powroźnik,
Paulina Osińska,
Artur Lemlich.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „komiksowy Proces”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 9 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Podany w nowej, niezwykle efektownej graficznej postaci „Proces” jest ponurą opowieścią o zatrzymanym pewnego poranka z niewyjaśnionych powodów Josefie K. i jego zmaganiach z miażdżącą machiną prawną. K. miota się od jednego konsternującego spotkania do drugiego, coraz bardziej rozpaczliwie usiłując dowieść niewinności w obliczu niejasnych zarzutów. Jako wymowny obraz autorytarnej biurokracji niszczącej życia pozostawionych samym sobie obywateli „Proces” nie stracił nic ze swojej aktualności.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe