Wygraj egzemplarz skandynawskiego thrillera dla młodzieży „Czerwone jak krew” Salli Simukki [ZAKOŃCZONY]

17 maja 2014

CzerwoneJakKrew-konkurs
Mamy dla was konkurs przygotowany wspólnie z YA!, nowym imprintem Grupy Wydawniczej Foksal, nakładem którego ukazał się skandynawski thriller dla młodzieży „Czerwone jak krew” autorstwa Salli Simukki.

Trzy egzemplarze pierwszej części bestsellerowej trylogii, która wydawana została już w 37 krajach na całym świecie, rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Jaki jest tytuł baśni braci Grimm, która była luźną inspiracją dla trylogii Salli Simukki rozpoczynającej się powieścią „Czerwone jak krew”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem „Czerwone jak krew”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 31 maja, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź brzmi: Królewna Śnieżka.

Egzemplarze powieści „Czerwone jak krew” Salli Simukki otrzymują:

Dorota Kolenda
Żaneta Lange
Sylwia Dziadkowska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

czerwone-jak-krewSalla Simukka „Czerwone jak krew”

Opis: Fińska sensacja dla młodzieży. Skandynawia podbija serca młodych wielbicieli kryminału! Główną bohaterką „barwnej” trylogii, którą rozpoczyna powieść Czerwone jak krew, jest siedemnastoletnia licealistka Lumikki Andersson. Nie miała łatwego dzieciństwa. Prześladowana przez uczniów nauczyła się maskować uczucia. Gdy dokonuje makabrycznego odkrycia zachowuje zimną krew. Jest doskonałym obserwatorem ludzkich zachowań. Nie oznacza to bynajmniej, że Lumikki nie rzuca się w oczy. Gdy po ukończeniu gimnazjum wyjeżdża z rodzinnego Riihimäki do Tampere i podejmuje naukę w liceum artystycznym, mimo wszystko zwraca na siebie uwagę. Ma wyrobione zdanie na każdy temat. Zgarnia najwyższe oceny i z fizyki, i z filozofii. Odgrywa rolę Ofelii tak, że dwie nauczycielki wpadają w furię, a reszta płacze. Gdy zetknie się z morderstwem przydadzą jej się zdolności aktorskie by przetrwać i wygrać. Sensacja Salli Simukki ma w sobie typowy skandynawski mrok, odpowiednią dawkę strachu i tak lubiane w kryminałach nieoczywiste rozwiązanie.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe