Konkurs świąteczny #7: wygraj biografię „Robin” Dave’a Itzkoffa [ZAKOŃCZONY]

11 grudnia 2018


Ostatni konkurs świąteczny i wyjątkowa biografia do wygrania. Wspólnie z wydawnictwem Agora proponujemy wam możliwość zdobycia książki poświęconej Robinowi Williamsowi, autorstwa Dave’a Itzkoffa.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze pasjonującej biografii opisującej życie genialnego hollywoodzkiego aktora, który za maską komika o radosnym usposobieniu skrywał problemy, które doprowadziły go do samobójstwa. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: W swojej karierze Robin Williams wielokrotnie wystąpił w literackich ekranizacjach. Jaki tytuł nosi pierwsza adaptacja powieści, w której zagrał rolę?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Świat według Garpa” (wiele osób mylnie podało film „Popeye”, jest to jednak ekranizacja komiksu, a nie powieści).

Egzemplarze książki „Robin” otrzymują:

Monika Grzywna,
Justyna Staroń,
Tomasz Górecki.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu kilku dni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Konkurs świąteczny #7 ? Robin Dave’a Itzkoffa”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 17 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Robin Williams był wyjątkowo utalentowanym aktorem, znanym i podziwianym za występy zarówno w komediowych stand-upach, jak i w bijących rekordy popularności filmach fabularnych. Jego kariera zaczęła się przełomową rolą w serialu Mork i Mindy. Serca widzów skradł występami w takich produkcjach, jak chociażby „Stowarzyszenie umarłych poetów”, „Pani Doubtfire”, czy „Good morning, Vietnam”. Rola w „Buntowniku z wyboru” przyniosła mu Oscara. Choć był postrzegany przez kinomanów jako jeden z bardziej radosnych ludzi świata, popełnił samobójstwo. Mało kto wiedział, że aktor zmagał się z depresją i uzależnieniem alkoholowym oraz z postępującymi chorobą Parkinsona i demencją.

Dave Itzkoff, reporter „New York Timesa”, pokazuje zarówno komiczny blask Williamsa, jak i skrzętnie zamaskowaną głęboką studnię sprzecznych emocji i zwątpienia. Na ponad 600-stronach kreśli pełnokrwisty portret, będący świeżym i oryginalnym spojrzeniem na człowieka, którego twórczość poruszała miliony ludzi na całym świecie.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe