John Malkovich jako Herkules Poirot! Zobacz zwiastun ekranizacji „A.B.C.” Agathy Christie

11 grudnia 2018


Stacja BBC szykuje na koniec grudnia nie lada gratkę dla miłośników kryminałów Agathy Christie. Na ekrany telewizorów wraca Herkules Poirot, i to w zupełnie nowym wcieleniu. Słynnego detektywa, jak już informowaliśmy, zagra John Malkovich. Do sieci trafił właśnie zwiastun i krótki fragment adaptacji, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak wypadł w tej roli amerykański aktor.

Fabuła trzyodcinkowego miniserialu oparta została na powieści „A.B.C.”. Scenerią wydarzeń są wczesne lata 30. XX wieku, gdy ludność brytyjska była bardzo podzielona, a podejrzenia i nienawiść rosły. Poirot musi zmierzyć się z seryjnym mordercą, który dokonuje okrutnych zbrodni w różnych miejscowościach zgodnie z literami alfabetu. Najpierw w Andover, potem w Bexhill, a następnie w Churston. Liczba popełnionych morderstw wzrasta, a jedyną wskazówką są pozostawiane przez sprawcę na miejscu przestępstwa egzemplarze rozkładu jazdy pociągów, który ze względu na alfabetyczne ułożenie stacji nazywany jest „ABC”. Dochodzenie jest niezwykle wymagające. Morderca na każdym kroku próbuje przechytrzyć detektywa. Aby schwytać niebezpiecznego wroga, Poirot jest gotów położyć na szali wszystko: swój autorytet, uczciwości, przeszłość i przyszłość.

„Jestem zaszczycony, że zostałem poproszony o zagrania Herkulesa Poirot. To rola, którą odegrało wielu znakomitych aktorów. Cieszę się z licznych wyzwań, jaką ta możliwość niesie” ? mówi John Malkovich. Jego detektyw różni się od postaci z kart książek czy też dotychczasowych ekranizacji. Wąsik i belgijski akcent zostały zastąpione kozią bródką i angielską dykcją. Aktor przyznaje, że niektórzy puryści mogą znienawidzić sposób, w jaki przedstawił Herkulesa Poirot, ale taki był zamysł reżysera, Alexa Gabassiego, który chciał, aby bohater pasował do codziennego stylu Malkovicha, z łysą głową i brodą. Aktor przystał na to, a spadkobiercy Agathy Christie nie mieli przeciwwskazań.

Trzeba podkreślić, że nowa ekranizacja „A.B.C.” zwraca uwagę nie tylko interpretacją detektywa w wykonaniu Johna Malkovicha. Udostępnione w sieci fragmenty sugerują, że wcielający się w inspektora Crome’a Rupert Grint wreszcie wyjdzie z cienia, jakim była rola Rona Weasleya w filmowej sadze o Harrym Potterze, i zaprezentuje się widzom z zupełnie innej strony.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun nowej ekranizacji „A.B.C.”. Premiera pierwszego odcinka zapowiedziana jest na 26 grudnia:

Krótki fragment miniserialu „A.B.C.”:

[am]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: film