Konkurs świąteczny #2: wygraj „Gliny z innej gliny” Marcina Wrońskiego [ZAKOŃCZONY]

5 grudnia 2018


Proponujemy wam drugi z zapowiadanej serii konkursów świątecznych. Tym razem przygotowaliśmy coś dla miłośników kryminałów retro ? „Gliny z innej gliny” Marcina Wrońskiego.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze zbioru opowiadań zamykającego cykl kryminałów Marcina Wrońskiego z Zygą Maciejewskim, byłym bokserem, który w międzywojniu został komisarzem policji. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W której książce Marcina Wrońskiego po raz pierwszy wystąpiła postać, która nazywała się Zyga Maciejewski? Dla ułatwienia dodamy, że z popularnym komisarzem policji nie miała ona nic wspólnego (oprócz imienia i nazwiska). (2) Który kryminał z Zygą Maciejewskim zdobył Nagrodę Wielkiego Kalibru?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) „Obsesyjny motyw babiego lata”, (2) „Pogrom w przyszły wtorek”.

Egzemplarze książki „Gliny z innej gliny” otrzymują:

Izabella Jarocka,
Adrian Rosiak,
Przemysław Turowski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu kilku dni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Konkurs świąteczny #2 ? Gliny z innej gliny Marcina Wrońskiego”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 11 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis wydawcy: Po jedenastu latach od premiery pierwszego lubelskiego kryminału dziesiąty tom wieńczy historyczne dzieło! Jak zapowiadał po opublikowaniu „Czasu Herkulesów”, dziewiątej i ostatniej powieści z Zygą Maciejewskim, Marcin Wroński pomysłowo i ciekawie zamyka swój kryminalny cykl retro. Na pożegnanie w tomie „Gliny z innej gliny” zbiera opowiadania i prozy, których bohaterem jest niepokorny komisarz oraz Lublin od lat 20. do 80. XX wieku. A nawet w XXI wieku! To wyborna lektura dla miłośników serii z Maciejewskim oraz wielbicieli kryminalnych historii.

Autor zaprosił do udziału w tym przedsięwzięciu Ryszarda Ćwirleja, Roberta Ostaszewskiego i Andrzeja Pilipiuka, których opowiadania z Zygą Maciejewskim są prawdziwą ozdobą zbioru i wzruszającym, literackim podziękowaniem dla sławnego kolegi po piórze.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe