Konkurs świąteczny #1: wygraj „Sztukę radości” Goliardy Sapienzy [ZAKOŃCZONY]

4 grudnia 2018


Z okazji zbliżających się świąt ruszamy z serią konkursów. Przez najbliższy tydzień codziennie możecie spodziewać się książek do wygrania. Konkursy będą trwały tydzień, tak żebyście zdążyli otrzymać nagrody przed Wigilią. Na początek proponujemy wam „Sztukę radości” Goliardy Sapienzy.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze śmiałej erotycznie powieści nieżyjącej już włoskiej pisarki, opisującej losy wyemancypowanej Sycylijki, głęboko niemoralnej libertynki, której seksualna wolność i intelektualna niezależność były obrazą dla jej współczesnych. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Goliarda Sapienza była nie tylko pisarką, ale też aktorką. W którym filmie Luchina Viscontiego wystąpiła autorka „Sztuki radości”? Podaj tytuł filmu. (2) W którym roku ukazała się debiutancka powieść Sapienzy i jaki miała tytuł?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) „Zmysły”, (2) 1967, „Lettera aperta”.

Egzemplarze książki „Sztuka radości” otrzymują:

Katarzyna Timoszyk,
Marzena Jezierska,
Robert Matusik.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu kilku dni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Konkurs świąteczny #1 ? Sztuka radości Goliardy Sapienzy”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 10 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Goliarda Sapienza „Sztuka radości”

Opis: Powieść przeklęta. Odrzucona przez największych włoskich wydawców. Przeleżała w skrzyni dwadzieścia lat czekając na wydanie. Z jej powodu Goliarda Sapienza niemal straciła zmysły, wpadła w ubóstwo a nawet trafiła do więzienia.

Historia opowiada losy Modesty, kobiety urodzonej na Sycylii w 1900 r., której seksualna wolność i intelektualna niezależność były obrazą dla ówczesnej moralności. Libertynki przesiąkniętej ogromnym pragnieniem życia, która nigdy nie przestała uwodzić kobiet ani mężczyzn. Wychowana w ubóstwie, jako dziecko trafiła do klasztoru a następnie do arystokratycznego pałacu. Tam niezwykły talent i makiaweliczna inteligencja pozwoliły jej zarządzać finansami rodu a dzięki zawartemu dla pozoru małżeństwu uzyskać arystokratyczny tytuł.

To wnikliwe spojrzenie na XX wiek, najważniejsze wydarzenia polityczne i zmiany społeczne, widziane oczami niezwykłej kobiety, która upaja się łamaniem reguł przesiąkniętego faszyzmem patriarchalnego społeczeństwa.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe