Do wygrania egzemplarze „Sagi o jarlu Broniszu” Władysława Jana Grabskiego [ZAKOŃCZONY]

24 stycznia 2024

Wspólnie z Wydawnictwem Replika proponujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze najnowszego wydania powieści „Saga o jarlu Broniszu” autorstwa Władysława Jana Grabskiego.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze tej monumentalnej opowieści o skandynawskich i słowiańskich wojownikach opartej na kronikach i legendach. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Kiedy ukazało się pierwsze wydanie „Sagi o jarlu Broniszu” i kto był jego wydawcą? Podaj rok publikacji oraz nazwę wydawnictwa.


Konkurs rozstrzygnięty. Odpowiedź na pytanie brzmi: „Saga o Jarlu Broniszu” po raz pierwszy wydana została w Poznaniu przez Wielkopolską Księgarnię Wydawniczą w trzech tomach: „Zrękowiny w Uppsali” (1946), „Śladem Wikingów” oraz „Rok tysiączny” (1947).

Egzemplarze książki „Saga o jarlu Broniszu” otrzymują:

Aleksandra Porada,
Piotr Konieczny,
Błażej Dzikowicz.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Saga o jarlu Broniszu”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 3 lutego, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Niesamowity świat skandynawskich i słowiańskich wojowników. Królestwo mężnych rycerzy i okręty pełne dzikich zbrojnych drużyn. Potężni władcy, wielka polityka i bezkresna miłość.

Koniec X wieku. Duński król Harald Sinozęby rozciąga swą władzę na bogate słowiańskie grody leżące u ujścia Odry. Na wyspie Wołyń (Wolin), obok miasta o tej samej nazwie, zakłada potężną warownię Jomsborg. Obsadza ją swoimi wikingami, którzy na zwrotnych łodziach zapuszczają się w głąb zatok i w górę rzek, rabując, gwałcąc i mordując.

Jomsborg podporządkowuje sobie w końcu potężny władca Słowian – Mieszko, który ukróca rozboje północnych najeźdźców. Jednak jego syn Bolesław Chrobry, widząc w wikingach potencjalnych sprzymierzeńców przeciwko Cesarstwu Niemieckiemu, pragnie jednocześnie objąć pełną władzę nad tymi terenami.

Monumentalna „Saga o jarlu Broniszu” to jedna z najlepszych polskich powieści historycznych.


Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe