Do wygrania egzemplarze książki „Intuicjonistka” Colsona Whiteheada [ZAKOŃCZONY]

25 sierpnia 2023

We współpracy z Wydawnictwem Albatros zorganizowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Intuicjonistka” autorstwa Colsona Whiteheada.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze powieściowego debiutu dwukrotnego laureata Nagrody Pulitzera, zdobywcy National Book Award oraz Nagrody im. Arthura C. Clarke’a. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Gdzie zainstalowano pierwszą windę osobową skonstruowaną przez Elishę Otisa? (2) Ile powieści Colsona Whiteheada ukazało się do tej pory w Polsce? Podaj ich tytuły.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Pierwszą windę osobową Elishy Otisa zainstalowano w 1857 roku w nowojorskim domu handlowym Haughwout & Company. (2) Do tej pory w Polsce ukazały się cztery powieści Colsona Whiteheada: „Kolej podziemna”, „Miedziaki”, „Rytm Harlemu” oraz „Intuicjonistka”.

Egzemplarze książki „Intuicjonistka” otrzymują:

Amelia Makowska,
Piotr Lenkiewicz,
Anna Jabłońska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Colson Whitehead – Intuicjonistka”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 5 września, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Paraboliczna przypowieść w duchu science fiction. Metropolitalny Departament Inspektorów do spraw Wind zmaga się właśnie z okresowymi trudnościami, a Lila Mae Watson, pierwsza czarnoskóra inspektorka w historii tego działu, znalazła się w samym centrum panującego zamętu. W departamencie, od niepamiętnych już czasów, konkurują ze sobą dwie zwalczające się frakcje: empiryści, którzy pracują według ścisłych zasad i sumiennie sprawdzają techniczną jakość i działanie poszczególnych elementów urządzenia; i intuicjoniści, którym wystarczy wejść do kabiny dźwigu, by w trakcie medytacji wyczuć wszelkie jego defekty.

Lila Mae jest intuicjonistką o najwyższym wskaźniku dokładności. Ale kiedy pod jej okiem dochodzi do tragicznej awarii windy w zupełnie nowym budynku, zaczyna szerzyć się chaos. W Gildii Inspektorów Wind trwa rok wyborczy i niedopełnienie obowiązków służbowych przez intuicjonistkę jest wyjątkowo na rękę empirystom. Rzecz jednak w tym, że Lila Mae nigdy się nie myli.

Tymczasem niemałe poruszenie wywołuje niespodziewane odnalezienie fragmentów zaginionych zapisków założyciela intuicjonizmu, Jamesa Fultona. Ujawniają one szczegóły prac Fultona nad „czarną skrzynką”, idealną windą, która może na nowo zrewolucjonizować miasto − równie radykalnie, jak zrobiła to pierwsza winda osobowa opatentowana przez Elishę Otisa w XIX wieku. Kiedy Lila Mae schodzi pod ziemię, by zbadać przyczyny katastrofy, angażuje się w poszukiwanie brakujących notatek i odkrywa sekret, który na zawsze zmieni jej życie…


Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe