Do rozdania mamy egzemplarze zbioru opowiadań „Ostatni sen” Pedra Almodóvara [ZAKOŃCZONY]

14 lipca 2023

Wspólnie z Wydawnictwem Poznańskim przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze zbioru opowiadań „Ostatni sen” Pedra Almodóvara.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, w której znalazły się opowiadania ujawniające mniej znane oblicze i pasję pisarską popularnego reżysera. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Czy znasz filmy Pedra Almodóvara, w których bohaterami są pisarze? Wymień przynajmniej dwa tytuły oraz podaj imiona tych bohaterów.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie konkursowe podawaliście m.in. takie tytuły filmów, jak „Kwiat mego sekretu” (gdzie występuje pisarka Leo Macias), „Porozmawiaj z nią” (Marco Zuluaga), „Julieta” (Lorenzo Gentile), „Kika” (Nicholas Pierce) czy „Przerwane objęcia” (Mateo Blanco/Harry Caine).

Egzemplarze książki „Ostatni sen” otrzymują:

Kamil Łodkowski,
Magdalena Muszalska,
Zuzanna Góźdź.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Pedro Almodóvar – Ostatni sen”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 23 lipca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis wydawcy: Najbardziej osobista książka Pedra Almodovara. Autoportret rozpisany na dwanaście historii obejmujących różne okresy: od późnych lat sześćdziesiątych do dziś, i pokazujących ewolucję Almodovara jako artysty.

Mroczne lata edukacji szkolnej, bardzo osobiste wspomnienie o matce, rozważania na temat własnej twórczości – to wszystko autor zamyka w niewielkich formach fabularnych, dzięki którym możemy odkrywać go na nowo, szukać kolejnych tropów dotyczących jego życia i dzieł. Teksty składające się na ten tom Almodóvar pisał do szuflady przez blisko pięćdziesiąt lat. Fikcja przenika się tu z rzeczywistością, humor – z powagą, racjonalność – z szaleństwem, a logika – z paradoksem. Lektura tych opowiadań przypomina oglądanie filmów Almodovara: zaskakuje, bawi, dezorientuje, wzrusza, skłania do refleksji. A znany reżyser okazuje się również znakomitym stylistą doskonale władającym piórem.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe