Wygraj egzemplarze płyt DVD z ekranizacją „Zaułka koszmarów” w reżyserii Guillerma del Tora [ZAKOŃCZONY]

6 lipca 2022

Z okazji premiery płytowego wydania filmu „Zaułek koszmarów”, który reżyser Guillermo del Toro nakręcił na podstawie powieści Williama Lindsaya Greshama, wspólnie z dystrybutorem Galapagos Films przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy płyty DVD z klimatycznym thrillerem neo-noir „Zaułek koszmarów”, w którym występują Bradley Cooper, Rooney Mara, Cate Blanchett, Willem Dafoe, Toni Collette i Ron Perlman. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W którym roku w Stanach Zjednoczonych ukazała się po raz pierwszy powieść „Zaułek koszmarów” Williama Lindsaya Greshama? (2) Czy znasz jakieś inne filmy lub seriale, które Guillermo del Toro nakręcił na podstawie powieści lub opowiadań? Wymień przynajmniej dwa tytuły.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi na pytania brzmią: (1) w 1946 roku, (2) „Mutant”, „Wirus”, „Łowcy trolli” i „Pinokio” (którego premiera w grudniu). „Kształt wody” wbrew pozorom nie powstał na podstawie książki (powieść została wydana po amerykańskiej premierze filmu i powstała na podstawie scenariusza). 

Egzemplarze płyt DVD z filmem „Zaułek koszmarów” otrzymują:

Wojciech Wieczorek,
Martyna Kubiak,
Jan Pawlicki.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie: „Zaułek koszmarów – premiera na DVD”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 17 lipca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Reżyser-wizjoner Guillermo del Toro przedstawia thriller psychologiczny w stylu noir z Bradleyem Cooperem i Cate Blanchett w rolach głównych. Nowy Jork, lata 40. XX wieku. Manipulant i oszust (Cooper) łączy siły z równie przebiegłą psychiatrą (Blanchett), z którą planuje wykorzystać naiwność nowojorskich elit. Przekonuje się jednak, że jego wspólniczka zbrodni może być również jego najgroźniejszym przeciwnikiem. „Zaułek koszmarów”, oparty na powieści Williama Lindsaya Greshama, wyreżyserował del Toro przy współpracy scenarzystki Kim Morgan.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: filmowe